Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка

У Червонограді створять нові виробництва і робочі місця у вугільній промисловості

У Червонограді сьогодні, 22 червня, презентували пілотний проєкт "Підтримка структурних змін у вугільних регіонах України", що впроваджується компанією GIZ за підтримки Уряду Німеччини.
фото - пресслужба ЛОР

Про це інформує пресслужба ЛОР.

Основна мета проєкту в Червонограді – трансформація вугільної галузі на прикладі шахти "Великомостівська" ДП "Львіввугілля" на соціально прийнятних умовах: створення нових виробництв, перекваліфікація й навчання мешканців, розвиток соціальної сфери та інфраструктури, вирішення питань екології. 

Серед учасників консультативної зустрічі: представники компанії GIZ, Кабінету Міністрів України, місцевих органів державної влади і місцевого самоврядування, профільних державних вугільних підприємств, організацій громадянського суспільства.

Присутні представили планові заходи на території Червоноградської міської ради, а також нові підходи до співпраці з огляду на війну в Україні.

Участь в обговоренні взяла голова Львівської обласної ради Ірина Гримак, яка наголосила, що у цей складний час для України ми повинні розвивати нашу економіку, дбати про громади і покращувати якість життя мешканців.

"Червоноград – це шахтарський край, тут є низка викликів, пов’язаних з відпрацьованими територіями, де колись здійснювалася важка промисловість. Тому говоримо не тільки про виробничі площі, які необхідно трансформувати, а думаємо про людей, які мають бути задіяні в модернізованій економіці.

Упевнена, мешканці Червоноградської громади отримають новий шанс на реалізацію ділової активності, вмінь, навиків, потенціалу, що однозначно сприятиме розвитку території.

Ми, як регіональна влада, будемо максимально підтримувати такі розвиткові проєкти, тому вчергове закликаємо громади Львівщини бути активними, озвучувати свої ініціативи та звертатися до своїх партнерів", - наголосила Ірина Гримак.

Як зауважив Червоноградський міський голова Андрій Залівський, шахта "Великомостівська" працюватиме до жовтня, а потім буде закрита відповідно до наказу Міністерство енергетики та вугільної промисловості України.

"Частина шахтарів підуть на пенсію, іншим – запропонують місце роботи на працюючих шахтах. Станом на сьогодні великої проблеми в цьому немає, бо закривається лише одна шахта. Компанія GIZ обіцяє виділити до 5 млн грн. для розроблення документації щодо закриття шахти "Великомостівська", - розповів Андрій Залівський.

Водночас керівниця регіонального офісу Компанії "GIZ" Галина Литвин зауважила, що Червонограду пощастило стати пілотним проєктом разом із Мирноградом Донецької області.

"Ініціативи, які будуть реалізуватися в цих містах, зможуть бути імплементовані державою і в інших вугільних територіях. 

Проєкт "Підтримка структурних змін у вугільних регіонах України" розрахований на три роки, упродовж яких компанія GIZ підтримуватиме Міністерство енергетики та вугільної промисловості України і Червоноградську міську раду, які є її партнерами. 

Основне завдання GIZ – супроводжувати національні органи влади і ДП «Львіввугілля» у процесі закриття шахти, аби це відбувалося відповідно до стандартів і з врахуванням інтересів громади. Саме для цього до кінця року триватимуть консультації з місцевими мешканцями щодо подальшого розвитку Червонограда, зокрема перепрофілювання міста, створення робочих місць, комплексної підтримки бізнесу", - сказала Галина Литвин.

Нагадаємо, у серпні 2021 року відбулася зустріч голови Львівської обласної ради Ірини Гримак з уповноваженим федерального уряду Німеччини з питань вугільної трансформації в Україні Станіславом Тілліхом.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ