Слухай онлайн
Cуспільство

У Дніпрі, Кам'янському та Одесі рівень забруднення повітря б'є рекорди

Найбільш брудне повітря зафіксоване у трьох містах України: Дніпрі, Кам'янському (колишньому Дніпродзержинську) та Одесі, повідомив портал "Слово і діло".

Фахівці взяли за одиницю гранично допустимий рівень забрудненості повітря, в якому концентрація шкідливих речовин не перевищена, і не повинна сильно шкодити здоров'ю.

Так, вміст формальдегіду в повітрі Дніпра перевищує допустиму концентрацію у 4,3 рази, а діоксиду азоту – майже втричі. Рівень пилу в ньому у 2,4 рази вищий за допустиму норму.

У повітрі Кам'янського зафіксовано наявність формальдегіду, фенолу, аміаку, чадного газу та пилу. При цьому концентрація формальдегіду перевищує норму в 2,7 рази, фенолу – в два рази, і тільки вміст чадного газу коливається на гранично допустимому рівні.

Вміст формальдегіду в одеському повітрі вище норми в 3,7 рази. У ньому також зафіксовані сажа, фенол і фтороводород.

"Загалом, ситуація з повітрям у більшості великих міст країни невтішна: індекси забрудненості коливаються на рівні 7-14 з урахуванням класу небезпеки речовин. Найгірше в українських містах виглядає ситуація з формальдегідом: у 14 містах країни (без урахування окупованих Росією територій Донбасу та Криму) рівень формальдегіду перевищує допустимий у 2,7-4,3 рази", - йдеться в дослідженні.

Формальдегід є побічним продуктом багатьох виробництв. Він викликає ураження сполучної тканини, шкіри та центральної нервової системи.

"У центральній та західній Україні ситуація з формальдегідом виглядає краще, ніж на сході та півдні країни, проте тут значно перевищені рівні вмісту діоксиду азоту. Так, у Києві показник вищий за граничний у 3 рази, а в кількох містах області – вдвічі. У Вінниці концентрація діоксиду азоту навіть вища за столичну – в 3,3 рази вища за граничну, а в Чернігові та Житомирі – в 2 рази", - свідчать дані дослідження.

Діоксид азоту "відповідає" за рудий колір викидів багатьох хімічних підприємств. Він може викликати ураження легень, дихальних шляхів, слизових оболонок і зміни рівня гемоглобіну в крові. А також стати причиною кислотних дощів.

У Харкові на гранично допустимому рівні коливається лише концентрація чадного газу. Відносно чисте повітря також у Львові, Тернополі, Івано-Франківську, Хмельницькому та Сумах.

Раніше Всесвітня організація охорони здоров'я констатувала факт того, що дев'ять з кожних десяти людей на землі живуть у районах з надмірним забрудненням повітря. У зв'язку з цим ВООЗ попередила про надзвичайну ситуацію для охорони здоров'я.

За даними ЮНІСЕФ, майже кожна сьома дитина – всього близько 300 млн дітей у всьому світі – проживає в регіонах із вкрай високим рівнем забруднення повітря. Забруднення повітрясприяє щорічній загибелі 600 тисяч дітей.

Дзеркало тижня

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ