В умовах збільшення туристичного потоку до України, одним із пріоритетних завдань Уряду та Державної служби з надзвичайних ситуацій є підвищення рівня безпеки туристів у Карпатському регіоні. Так, тільки протягом минулого року у гірській місцевості рятувальниками ДСНС здійснено понад 2 тис. 600 виїздів, врятовано 514 туристів та надано домедичну допомогу понад 300 особам. Про це інформує прес-служба ДСНС України.
На цьому сьогодні, 14 лютого, наголосив Голова ДСНС Микола Чечоткін під час урочистої церемонії передачі сучасної гірської рятувальної техніки, зокрема, десяти снігоболотоходів «БОГУН» українського виробництва, а також спеціального обладнання і спорядження, що відбулася на Львівщині.
“Служба постійно вживає заходи щодо підвищення спроможності гірських пошуково-рятувальних підрозділів ефективно виконувати завдання за призначенням, зокрема: збільшено чисельність гірських пошуково-рятувальних підрозділів у кожній області Карпатського регіону, здійснюється матеріально-технічне забезпечення гірських пошуково-рятувальних підрозділів за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів та міжнародної фінансової і технічної допомоги”, - зазначив Микола Чечоткін.
Він також додав, що з цього року вперше розпочато підготовку за професією «рятувальник гірський» у новоствореному навчальному підрозділі у місті Дрогобич.
“Сьогодні наші підрозділи отримують сучасну гірську рятувальну техніку, спеціальне обладнання, спорядження та десять снігоболотоходів «БОГУН» українського виробництва. Ця техніка буде передана підрозділам Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської, Чернівецької, а також Одеської та Чернігівської областей”, - сказав Голова ДСНС.
В рамках заходу відбулося також нагородження особового складу. Так, за сумлінне та бездоганне служіння Українському народу, високопрофесійне виконання службових обов’язків, мужність і відвагу, виявлені під час рятування життя людей, рятувальники Карпатського регіону отримали відзнаки Кабінету Міністрів, Міністерства внутрішніх справ та ДСНС.
Практична ж частина урочистостей, а саме: огляд спорядження та демонстрація роботи снігоболотоходів «БОГУН» в умовах, максимально наближених до реальних, відбулася на навчальному полігоні 2 Спеціального центру швидкого реагування ДСНС України у м. Дрогобич.
Довідково:
Особливість снігоболотоходів «БОГУН» - їх висока прохідність, яка дозволяє долати водні перешкоди та важко доступні місця у гірській місцевості, що є ключовим фактором у зменшенні часу прибуття рятувальників для надання невідкладної допомоги туристам, які потрапили у небезпеку під час подорожі.
Ці автомобілі, загальною вартістю майже 29 мільйонів гривень, мають змогу пересуватися по будь-яким типам ґрунтів та водневим перешкодам. Швидкість пересування по твердим поверхням дорівнює 40 км/г, а швидкість долання водних перешкод дорівнює 6 км/г.
До комплектації снігоболотоходу входить велика кількість професійного додаткового обладнання, зокрема: радіостанції автомобільного та авіаційного типу, гідрокостюми рятувальника, спеціальні рятувальні ноші з кріпленням для транспортування гелікоптером, рятувальні мотузки та рятувальні жилети, різноманітний шанцевий інструмент, спеціальна бензопила рятувальника.