Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

У Дрогобичі провели третій сезон освітнього проєкту «Історична рада»

Фото: Дрогобицька міська рада
Фото: Дрогобицька міська рада
Фото: Дрогобицька міська рада
Фото: Дрогобицька міська рада
Фото: Дрогобицька міська рада
Фото: Дрогобицька міська рада
1/3
16-17 березня у Молодіжному просторі Дрогобича відбувся третій оновлений сезон освітнього проєкту «Історична рада». Про це повідомили у Дрогобицькій міській раді.

Метою проєкту є здобуття практичного досвіду викладання студентами-істориками, популяризація вивчення історії серед молоді, а також підготовка учнів 9-11 класів до НМТ.

За студентами була закріплена менторка – Світлана Біла, яка давала слухачам корисні поради та ділилася своїм досвідом викладання.

Студенти-лектори обирали теми у межах програми НМТ, адже цільова аудиторія проєкту саме учні 9-11 класів. В ході освітнього сезону «Історичної ради» було розглянуто 6 тем від «Національно-визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького» до «Становлення України як незалежної держави».

Наприкінці свого виступу студенти могли почути поради від досвідченого ментора, а учасники ставити питання, які їх цікавили.

Після кожної доповіді проводились кава-брейки, де слухачі та студенти могли відпочити, випити кави чи чаю, пригоститись смачним печивом та цукерками, а також познайомитись та поспілкуватись.

На заході вдалося зібрати 210 гривень на ЗСУ, які передали у БФ «Національний волонтер».

Дехто з учасників занурився у таємниці історичних архівів, інші ж почули нові та несподівані факти з доповідей лекторів. Хтось був вражений, а хтось й розчарований, адже історія не завжди буває приємною.

Проте, одне можна сказати з упевненістю: «Історична рада» дала нам всім можливість по-новому поглянути на минуле України, зрозуміти його глибину та важливість для нашого сьогодення. Ці знання стануть міцним фундаментом для творення майбутнього нашої нації.

Переможцями третього сезону Історичної ради стали:

Серед студентів:

«Глядацькі симпатії» – Анастасія Сітасанова (студентка 3 курсу факультету історії, педагогіки та психології ДДПУ ім. Івана Франка. Спеціальність: Історія. Право)

«Найкраща презентація» – Оля Клиса (студентка 3 курсу факультету історії, педагогіки та психології. Спеціальність: Історія. Право)

«Найкраща взаємодія з учасниками» – Анжеліка Пруська (студентка 2 курсу факультету історії, педагогіки та психології. Спеціальність: Історія. Англійська)

Серед учасників:

Найкраща згадка про проєкт – Марія Ільницька (учениця 11-го класу Ліцею ім. Богдана Лепкого)

Найактивніший учасник – Соломія Головань (учениця 9-го класу Ліцею №3 ім. В’ячеслава Чорновола);

Найактивніший учасник – Марта Фриз (учениця 8-го класу Болехівської гімназії)

Організатори висловлюють вдячність Молодіжному простору Дрогобича за надане приміщення та постійну підтримку у реалізації ідей, видавництвам Апріорі та Генеза за надані книги та підручники для школярів та студентів, поліграфічній компанії Міс.Студіо, за якісно виготовлені сертифікати та подяки для переможців і звісно магазину сувенірів «Горнятко» за чудові горнятка з фото та логотипами проєкту.

Окрема подяка прекрасній менторці Світлані Білій, яка підтримувала студентів, давала цінні поради та доносила простими словами інформацію для слухачів, а також давала лайфгаки для кращого запам’ятовування інформації яка точно буде на НМТ.

Також вдячність студентам-лекторам, які взяли участь у проєкті, багато готувалися, щоб якомога краще та зрозуміліше донести інформацію до школярів, а дехто зі студентів навіть виготовив подарунки своїми руками з мотиваційним надписом «Ти – переможець». А школярам-учасникам – за їхню активність, цікаві запитання, гарні дописи та згадки про проєкт.

Завдяки Історичній раді, всі дізналися чимало нового про минуле нашої країни. Ці знання допоможуть учасникам творити майбутнє української нації, адже зараз, як ніколи, важливо пам’ятати про свій народ і свою історію, особливо у такий непростий час, коли за свободу і незалежність України щодня віддають життя кращі з кращих.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ