Слухай онлайн
Здоров'я

У Дрогобичі відкрили сучасне інфекційного відділення у дитячій лікарні

Кольорова трансформація інтер’єру одного з відділень КНП «Дрогобицька міська дитяча лікарня» ДМР стала можливою завдяки втіленню усеукраїнської соціальної програми «Кольоровий світ дитинства».

Споруду, якій сто років, капітально ремонтували, у лікарні встановили потужну вентиляційну систему, а також нові меблі, на що витратили 6,5 мільйонів гривень бюджетних коштів.

Щоб створити сприятливе для одужання малих пацієнтів середовище, керівництво КНП «Дрогобицька міська дитяча лікарня» взяло участь у соціальному проєкті «Кольоровий світ дитинства».

«У 2018 році ми провели тендер на ремонт частини приміщення лікарні для того, щоб створити сучасне інфекційне дитяче відділення з комфортними умовами, ремонт тривав понад два роки. Також ми зголосилися взяти участь у проєкті «Кольоровий світ дитинства» для створення у відділенні інтер’єру з ілюстраціями, який буде милувати дитячі очі, допомагати їм почуватися спокійно, а відтак легше переносити лікування та швидше одужувати», – розповіла директорка Дрогобицької міської дитячої лікарні Оксана Стебельська.

За її словами, сучасні підходи передбачають комплексний підхід у лікуванні та терапії пацієнтів: процес фізичного одужання пов'язаний із покращенням ментального стану – подоланням пригніченості, страху, тривожності і створенню виваженого та оптимістичного настрою для швидшого покращення самопочуття. І створення такого позитивного середовища, що допомагає мобілізувати сили для одужання, є особливо важливим, коли йдеться про боротьбу з інфекціями.

«Я знала про проєкт «Кольоровий світ дитинства» від колег з інших лікарень в Україні, створюється дійсно сприятливе середовище для маленьких пацієнтів, тому ми подалися до участі у ньому», – уточнила вона.

Відтак яскравий сюжетний інтер’єр, створений дрогобицькими художницями Зоряною Шимко та Олесею Сікорою у рамках програми «Кольоровий світ дитинства», є добрим засобом кольоротерапії для малих пацієнтів. Допомагатиме їм відволікатися і розслаблятися, надихатиме на малювання, цікаві оповіді тощо.

Завдяки «Кольоровому світу дитинства», а це – багаторічна авторська соціальна програма Групи компаній «Śnieżka», котра надає декоративно-художні безпечні, матеріали для розпису та знаходить художників, коридори інфекційного відділення Дрогобицької міської лікарні набули рис креативного дитячого простору.

Мисткині поєднали сюжети природи усіх пір року, а головними героями малюнків є хлопчик і дівчинка, які сміливо мандрують мальовничими місцями, пізнаючи навколишній світ та зустрічаючи на своєму шляху різних тварин та казкових персонажів. Усього створено 19 художніх мотивів.

«Ми розуміємо проблеми лікувальних установ в Україні, тому усеукраїнським соціальним проєктом «Кольоровий світ дитинства» долучаємося до покращення умов у дитячих медичних закладах. За роки реалізації ця програма стала своєрідною кольоротерапією для малих пацієнтів. Тепер, у період боротьби з пандемією Сovid-19, підтримка медиків у лікуванні дітей є особливо важливою. – прокоментувала менеджерка з корпоративної комунікації ТзОВ «Снєжка-Україна» Галина Данилюк – Гадаю, у такій барвистій атмосфері дітям легко відволікатися від неприємних відчуттів, пов’язаних з лікуванням, долати стрес, і мандрувати у світ барвистих мрій. Дорослим приємно спостерігати, як діти з цікавістю та усмішками розглядають яскраві ілюстрації. Це підтверджує те, що наші зусилля і старання недаремні».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ