Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

У Казахстані вигадали, як урівняти ціни на ліки в аптеках

Однакові роздрібні ціни на ліки в аптеках Казахстану будуть встановлені приблизно у червні цього року, а для виключення зловживання всі ціни будуть опубліковані на сайті міністерства охорони здоров'я країни.

Про це повідомила голова комітету фармації Республіки Людмила Бюрабекова, передає УНН з посиланням NUR.KZ.

У квітні набула чинності норма закону, що наділяє міністерство охорони здоров'я Казахстану компетенцією з регулювання цін на всі лікарські засоби.

Для реалізації даного закону міністерством розроблені правила регулювання цін, які узгоджені з усіма профільними асоціаціями та НПП "Атамекен".

"Після виходу даних правил ми почнемо процедуру реєстрації цін і формування граничних оптових і граничних роздрібних цін", - уточнила Бюрабекова.

Крім того, граничні ціни на препарати надалі будуть затверджені наказом міністра охорони здоров'я Казахстану, який, знову-таки, узгодять із профільними асоціаціями.

"Орієнтовно, в травні дані ціни набудуть чинності. Вони будуть розміщені на всіх інтернет-ресурсах (сайт міністерства охорони здоров'я, комітету фармації, національний центр експертизи лікарських засобів - ред.). Також на сьогодні розроблено мобільний додаток, де будуть також вказані всі граничні ціни. І десь в червні ми з вами зможемо побачити однакові ціни у всіх об'єктах роздрібної реалізації ліків", - резюмувала Бюрабекова.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ