Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство  |  Здоров'я

У корів на Волині виявили небезпечну хворобу

частина власників уже здали хворих тварин на забій, окремі господарі продовжують їх утримувати
фото з сайту Вікіпедія

У восьми селах Любешівської громади на Волині спеціалісти Держпродспоживслужби зафіксували випадки лейкозу у корів.

Про це розповів начальник Камінь-Каширського управління Держпродспоживслужби Анатолій Неродик, інформує Суспільне.

Наразі відомо про 15 хворих тварин. Інфекційну недугу зафіксували на території сіл: Ветли, Гірки, Бірки, Цир, Лахвичі, Дольськ, Велика Глуша, Невір.

Зі слів Анатолія Неродика, частина власників уже здали хворих тварин на забій, окремі господарі продовжують їх утримувати.

"Це одноосібники, господарств тут немає. Скоріше всього це (хвороба – ред.) привезено з Рівненської області, куди їдуть люди купляти корів. Зараз ведемо з власниками роз'яснювальну роботу", – сказав Анатолій Неродик.

Загалом у Камінь-Каширському районі волиняни тримають майже чотири тисячі корів. Як додав посадовець, лікування від лейкозу у корів немає, волинянам рекомендують здавати усіх недужих тварин на забій.

Це захворювання великої рогатої худоби є вірусним. Збудник хвороби подібний до вірусу, що викликає лейкемію (білокрів’я) в людей.

Молоко від заражених корів не можна продавати молокопереробним підприємствам чи на ринках, для особистого споживання варто пастеризувати при температурі 80° C. Також перед купівлею тварини слід перевіряти у власника паспорт з усіма проведеними обробками і дослідженнями.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ