Сьогодні, 9 січня, в Національному військово-медичному клінічному центрі "Головний військовий клінічний госпіталь" провели черговий сеанс арт-терапії для військовослужбовців учасників бойових дій, - інформують у прес-службі МОУ.
Такий своєрідний та нестандартний спосіб лікування для військовослужбовців в медичному закладі застосовується вже не вперше. Минулого року, за підтримки Головного військово-медичного управління Збройних Сил України та завдяки ініціативі Волонтерської Сотні "Доброволя" арт-терапія показала хороші результати, і головне, сподобалася самим військовослужбовцям.
Як розповів начальник Національного військово-медичного клінічного центру "ГВКГ" генерал-майор медичної служби Анатолій Казмірчук, арт-терапія у військовому лікувальному закладі, завдяки участі волонтерів, стає не разовою акцією.
" На практиці доказано, що арт-терапія допомагає швидшому одужанню наших пацієнтів. Крім цього, пацієнти можуть спробувати себе в мистецтві, відволіктися і отримати психологічне розвантаження. Окрім розкриття творчого потенціалу це також можна вважати частиною комплексної психологічної реабілітації та ефективною післявоєнною адаптацією військових до цивільного суспільства", — зазначив генерал-майор медичної служби Анатолій Казмірчук.
Як повідомила одна із організаторів проекту волонтер Наталія Воронкова, що минулого літа із військовими вони малювали на свіжому повітрі. Дехто із бійців тоді взяв вперше пензлика до рук і виявилося, що це допомогло розкрити йому свої приховані можливості. Професійні художники високо оцінили роботи багатьох військових.
Цього разу програму арт-терапії було розширено. Окрім малювання аквареллю, військовослужбовці спробували себе в розмальовці чашок, нанесенні малюнків на футболки та малюванні фарбами за допомогою спеціальної техніки.