Слухай онлайн
Історія

У Києві презентували реліквію ХVII ст. із колекції гетьмана Скоропадського

У Національному музеї історії України презентували реліквію з колекції останнього гетьмана України Павла Скоропадського – ікону ХVII століття ʺБогородиця Володимирськаʺ.
У Києві презентували реліквію ХVII ст. із колекції гетьмана Скоропадського

У 1918 році його родина вивезла її з собою до екзилу: спочатку реліквія зберігалась у Павла та Олександри Скоропадських у Німеччині, а згодом у їхньої молодшої дочки Олени Отт-Скоропадської у Швейцарії.

До України ʺБогородиця Володимирськаʺ повернулась на початку 2019 року завдяки зусиллям українського колекціонера Ярослава Голдуна.

Ікона належить до строганівської школи іконопису (дошка, левкас, темпера) і оздоблена срібними з позолотою шатами невідомого майстра.

Як саме ʺБогородиця Володимирськаʺ опинилась свого часу в колекції Павла Скоропадського достеменно не відомо.

За однією з версій, він міг її отримати як сімейну реліквію, що, ймовірно, належала ще його предку, гетьману Івану Скоропадському (1646–1722 років).

За іншою версією до Павла Скоропадського ікона могла потрапити під час національно-визвольних змагань в Україні в 1917–1921 років.

Протягом двох тижнів – від 7 і до 20 травня, – усі охочі можуть подивитися на реліквію у Національному музеї історії України.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ

");