Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

У Гарнізонному храмі експонують врятовані військовими у Бахмуті ікони

У Львові відкрилася виставка ікон, які врятували й привезли захисники Бахмута. Експозиція відкрилася сьогодні, 5 травня, у Гарнізонному храмі Святих апостолів Петра і Павла.

Про це інформує Львівська обласна рада. 

Історію порятунку чотирьох ікон розповіли військовослужбовці з позивними “Лютий” і “Шаміль” групи Сил спеціальних операцій “Шквал”, які отримали наказ облаштувати спостережний пункт в одному із будинків, де міг бути ворог. Після обстеження однієї зі зруйнованих артобстрілом квартир у багатоповерхівці, бійці побачили одну з ікон.

“Виходили та наткнулися на цю найбільшу ікону, рамка якої стирчала з-під завалів. Я кажу: друже “Шаміль”, ми напевно знайшли ікони. Ми почали діставати їх. І так знайшли, – розповів “Лютий”. – Напередодні Великодня ми принесли її туди, де базувалися. Більшість з нас віряни. І під час свята ікона була для нас духовним підсиленням бойового духу”.

Одна з ікон була частково пошкоджена, тому воїни відреставрували її. З цими іконами у Бахмуті українські військові відсвяткували Великдень. Бійці кажуть – виконали свій обов'язок військовослужбовця, християнина, громадянина України.

“Цінність цих ікон у тому, що бійці, не побоявшись обстрілів з артилерії, витягнули їх. Для нас це є символ Бахмута, таким, яким ми запам'ятали, – каже командир групи спецпризначення “Малиш”. – Бахмут – це хлопці, яким Бог допоміг вціліти, це наші герої, які, на жаль, вже не з нами, це є наші герої, які зараз в госпіталях. Але Бахмут є символом українського і козацького духу.”

Про ікони розповів реставратор Арсен Шпак. Це Богородиця Одигітрія в металевому (латунному) окладі й в дерев'яному футлярі, Спаситель Світу, виконаний у техніці кольорової хромолітографії, Спас-Патократор в латунному окладі й в дерев'яному футлярі й ікона на металі Знамення, що зображає Богородицю-заступницю і до якої молилися у часи лихоліття.

“Цінність цих ікон в тому, що вони врятовані з міста, де точаться жорстокі бої. Це також символ незламності й це об'єкт культурної спадщини, – каже реставратор Арсен Шпак. – Агресія росії нищить все на своєму шляху. І твори мистецтва не є винятком, а подекуди є пріоритетом для нищення. За даними ЮНЕСКО за зиму 2023 року було знищено 240 об'єктів культурної спадщини, з яких 105 релігійного характеру: храми, костели тощо”.

Знайдені ікони військові передали до Гарнізонного храму.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ