Слухай онлайн
Культура  |  Історія

У Києві проекту представили проєкт облаштування історико-культурного парку "Древній Звенигород"

8 жовтня відбулась презентація проекту облаштування історико-культурного парку "Древній Звенигород" у Києві. Про це йдеться на Facebook Історико-культурного парку "Древній Звенигород"

"Сьогодні ми вже плануємо наступну подію - в Одесі, про яку детальніше розповімо завтра. Але поки що ділимось фото з київської презентації та дякуємо усім учасникам за неймовірне зацікавлення, велику кількість питань та додаткове натхнення до роботи. Окреме дякую від нас Музей Ханенків за гостинність!

Нагадуємо, що наші презентації відбуваються в рамках проекту «Древній Звенигород: брендинг і промоція княжої столиці", - сказано у повідомленні.

Нагадаємо, як повідомляло Гал-інфо, науковці Історико-культурного парку "Древній Звенигород" відтворили вигляд міста на етапі його становлення.

Історична довідка:

Звенигород – одна з трьох княжих столиць, де в ХІ-ХІІ століттях починалась українська державність на Прикарпатті. Місто було важливим стратегічним пунктом західних руських земель. Про Звенигород згадують у Повісті временних літ та в Іпатіївському літописі, коли розповідають про повернення Ярополка з Польщі 1087 року. Саме на підході до Звенигорода, згідно з літописом, Ярополка й убили. Тут правив правнук Ярослава Мудрого Володар, а пізніше його син – князь Володимирко почав процес об’єднання галицьких князівств, приєднавши Перемишльське та Теребовлянське князівства спочатку зі столицею в Звенигороді.

На початку 1140-х років становлення міцного західно-руського князівства завершилося і після перенесення Володимирком столиці до Галича (1141 або 1144 рік) було створено єдине Галицьке князівство.

У 1241 році місто зруйнував хан Батий. А за 15 років неподалік Звенигорода король Данило заснував Львів.

Український культурний фонд ‒ державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно з чинним законодавством, спрямовується та координується Міністерством культури України. Підтримка проєктів Українським культурним фондом.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");