Слухай онлайн
Здоров'я  |  Надзвичайні події

У Луцькому районі оголосили карантин через випадок сказу

У смт Колки Луцького району оголошено карантин через сказ у лисиці, яку задушив собака, коли вона забігла в одне з обійсть. Про це інформує Головне управління Держпродспоживслужби у Волинській області.
Ілюстративне фото.

У смт Колки Луцького району Волинської області зареєстрували захворювання лисиці на сказ.

Діагноз поставили фахівці Волинської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (експертиза №003244 п.м.21 від 04.10.2021 року).

Під час розслідування встановлено, що на територію приватного господарства о 4 годині ранку забігла лисиця, яку згодом задушив собака. Після цього, як виявилося під час розслідування, син власника собаки, витягнувши труп дикої тварини з мішка, фотографувався з мертвою лисицею на руках.

Затверджено план заходів з ліквідації захворювання на сказ тварин у неблагополучному пункті (протокол № 10 від 06.10.2021р).

 ЗАХОДИ:

- утилізація трупа лиса шляхом спалювання;

- проведено вимушену дезінфекцію хлорним вапном території, де перебували собака та лис.

- на засіданні державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Луцькій райдержадміністрації прийняли рішення про оголошення смт Колки Луцького району неблагополучним пунктом щодо сказу, а прилеглу територію в радіусі 5 км – загрозливою зоною і введено карантинні обмеження;

-наразі в неблагополучному пункті та загрозливій зоні проводиться вакцинація проти сказу всіх сприйнятливих тварин.

-контактних осіб направили на огляд до сімейного лікаря .

На сьогодні - це перший випадок захворювання тварин на сказ у смт Колки Луцького району.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ