Департамент культури Луцької міської ради розпочав реалізацію проєкту "Спільна культурна спадщина: відродження фольклору українсько-польського прикордоння".
Новий проєкт фінансується Європейським Союзом через Орган управління Програми транскордонного співробітництва ЄІС Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 та представлений Міністерством фондів та регіональної політики Республіки Польща. Партнери проєкту: Луцька музична школа №1 ім. Фридерика Шопена та школа у Волі Ухруській, Республіка Польща.
Проєкт спрямований на вирішення спільної проблеми: недостатня промоція та зацікавленість культурною спадщиною українського та польського народів, що мешкають у поліському транскордонному регіоні.
Мета проєкту: збільшення привабливості культурної спадщини українсько-польського прикордоння шляхом активізації досліджень та промоції фольклорних традицій в обох регіонах, їх відтворення та передача наступним поколінням, демонстрація позитивного впливу народного мелосу на емоційний стан людини.
Основні продукти проєкту: літня мистецька етношкола для творчо обдарованих дітей Луцька у Волі Ухруській (Польща); фестиваль «Етнокультура – сила, що єднає»; аудіозаписи виконання народного мелосу його носіями; друкований та електронний альбом зібраних під час досліджень творів фольклорної спадщини; електронна та друкована туристична мапа територій досліджень фольклорної спадщини прикордоння обох країн тощо. Проєктом передбачено також придбання автентичних музичних інструментів та пошиття концертних костюмів для творчих колективів Луцької музичної школи №1 ім. Фридерика Шопена.
Актуальні питання реалізації проєкту, зокрема, робочий план та подальші дії задля успішного та ефективного його втілення обговорили під час робочої онлайн зустрічі, яка відбулася 1 лютого ц.р. за участі директора департаменту культури Тетяни Гнатів, директора Луцької музичної школи №1 ім. Фридерика Шопена Ольги Чуріної, директора школи у Волі Ухруській Мірослава КОНЄЧНИ та працівників цих закладів.
Реалізація проєкту триватиме до 31.07.2023.