14 квітня відбулось урочисте відкриття традиційного мистецького проєкту “Великодня майстерня”, що відбувається у Луцьку напередодні Великодня. Захід відбувався у приміщенні Палацу культури міста Луцьк. Про це повідомили Гал-інфо у пресслужбі Луцької міської ради.
За словами методиста Палацу культури Олесі Іщук, майстерня працюватиме з 14 до 28 квітня цього року. До роботи задіяно сім майстрів, серед них — Юлія Богданова, Анатолій Філозоф, сімейство Бондаруків, Ірина Голощапова.
“Тут відбуватимуться зустрічі з етнографами, фольклористами, майстер-класи з писанкарства, соломоплетіння, будуть виготовляти великодні листівки, лялечки, обереги та багато іншої великодньої атрибутики. У зв'язку з карантинними обмеженнями в одному майстер-класі зможуть взяти участь не більше п'яти осіб, буде вибудовано чіткий графік, відповідно до якого усі охочі зможуть долучитися”, - розповіла вона
Привітала учасників заходу заступник міського голови Ірина Чебелюк. “Великдень — це завжди світло та радість в душі, адже навколо все оживає та наповнюється новими барвами. Насамперед, це свято асоціюється з писанками. Майстри, які проводитимуть майстер-класи, допоможуть нашим дітям пригадати та відродити справжні великодні традиції”, - зауважила вона й побажала усім міцного здоров'я, натхнення, миру та любові.
Директор департаменту культури міської ради Тетяна Гнатів зазначила, тішить те, що завдяки таким проєктам можна презентувати унікальну культурну спадщину нашої громади. Вона висловила особливу вдячність народним умільцям, які будуть передавити свої знання та знайомити з великодніми традиціями учасників проєкту.
Музичні вітання прозвучали у виконанні ансамблю народної музики “Волиняни” музичної школи №3.
Першими учасниками стали дітки з соціально вразливих категорії населення, майстер-клас з писанкарства для яких провели Ірина та Андрій Бондаруки.
До слова, творчий проект «Великодня майстерня» реалізовується спільними зусиллями департаменту культури міської ради, Палацу культури міста Луцька, управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, а також окремих майстрів народних ремесел.