Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка

У Львівській області на 2,8 відсотка збільшили площі вирощування картоплі

У Львівській області вирощується близько 8% картоплі від загального виробництва по Україні, а за площами вирощування область посідає третє місце серед областей.

Як повідомили в департаменті агропромислового розвитку Львівської ОВА, аграрії Львівщини завершили збирання картоплі. За інформацією господарства зібрали врожай картоплі на площі 98,2 тис. га, на 2,8 % або на 2,7 тис. га більше ніж попереднього року.

"Валовий збір картоплі складає 1711,5 тис. тонн, що на 1,8 % більше минулого року. Сільськогосподарські підприємства у поточному році збільшили площу вирощування «другого хліба» на 26,0% та зібрали 80,0 тис. тонн з площі 2,9 тис.га", — кажуть в департаменті.

У господарствах населення вирощується 97% картоплі, а в цілому під цією культурою в області задіяно 13,2% всієї посівної площі сільськогосподарських культур.

«Сезон польових робіт 2022 року був нелегким з щоденними викликами, але у будь-якій кризі наші виробники знаходили альтернативні можливості для нарощування обсягів виробництва даної культури. Площі посадки під картоплю цього року переглянули в бік збільшення, зважаючи на її важливість для продовольчої безпеки України та намагаючись частково компенсувати втрати площ на окупованих територіях» - зазначила директорка департаменту Тетяна Гетьман. 

Додамо, в області щорічно вирощується близько 1,7 млн тонн картоплі, з яких за призначенням використовується в межах 650 тис. тонн, а близько мільйона тонн надлишку продукції значною мірою втрачається при зберіганні за відсутності потужностей промислової переробки продукції. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ