Слухай онлайн
Культура

У Львівському органному залі реквієм. A capella Leopolis

10 жовтня, середа, 19:00, людські голоси та інструмент, натхненний ними – капела та орган подарують вам музику надлюдську, небесну.

Львівський ансамбль “A cappella Leopolis” разом із російською органісткою Ольгою Жуковою виконають твори, які засновані на григоріанських хоралах – “Salve regina” Арво Пярта та “Реквієм” Моріса Дюрюфле. Середньовічна система співу не знала, що таке мажор чи мінор, музика не поділялася на ”веселу” і “сумну”. Не існувало й відомого нам математичного ритму, музика йшла за текстом, ставлячи наголос не на першу чи другу долю, а на потрібне слово в тексті. Дивний, неземний, двозначний колорит, відтворений через століття, полонить і хвилює наші душі. Доповнить вечір Токата з органної Сюїти Дюрюфле №5, визнана одним із найсильніших творів для органа в світі.

“A cappella Leopolis” – ансамбль, який славиться своїм високим рівнем історично інформованого виконавства. Учасники львівського колективу співають рідкісні твори: від григоріанських хоралів до оперної музики Бортнянського, від партесних концертів українського бароко до європейських коляд. Ансамбль бере участь у фестивалях давньої музики в Європі, співпрацює багатьма з колективами та дириґентами з Польщі, Чехії, Швейцарії.

Ольга Жукова – органістка. У 2015-му з відзнакою закінчила Санкт-Петербурзьку державну консерваторію ім. Римського-Корсакова по кафедрі органа і клавесина. Паралельно закінчила Вищу школу музики Лозанни (Швейцарія) по класу органа, отримавши приз за найкращу дипломну роботу та концерт-екзамен. Минулого року отримала у Лозанні диплом майстра-соліста. Лауреатка органних конкурсів у Німеччині, Росії, стипендіатка Органної академії у Фрібурзі (Швейцарія), має контракт із звукозаписувальною фірмою Західного Німецького радіо, активно концертує в Європі.

Ольга Жукова – орган

“A cappella Leopolis”

Богдан Швед – дириґент

А. Пярт – Salve regina (для хору з органом)

М. Дюрюфле – Токата з Сюїти №5

М. Дюрюфле – Реквієм (для хору, солістів та органа)

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...