Слухай онлайн
Cуспільство

У Львові читали фрагменти з книжки про Василя Стуса

1/3
У Львові, на площі Ринок, 23 жовтня львів’яни читали фрагменти з книжки «Справа Василя Стуса», щоб у такий спосіб продемонструвати своє невдоволення судовим рішенням Дарницького районного суду Києва про заборону її видання і поширення за позовом Віктора Медведчука.

Про це повідомило Радіо Свобода.

«Важливо, щоб не згасала увага до справи, пов’язаної зі Стусом, щоб люди це розуміли», – сказала співорганізаторка акції Анастасія Бакуліна.

Кожен охочий міг підійти до мікрофону і прочитати фрагмент книжки.

«Це суд не просто над книжкою, а над суспільством, тому що це тиск на свободу слова і нашу історію. Віктор Медведчук доклав зусилля, щоб доля Василя Стуса саме так і склалась», – сказала учасниця акції Тетяна.

«Ми вирішили долучитись, бо я була шокована була рішенням суду, тими обвинуваченнями і забороною у XXI столітті правди. Правда завжди перемагає», – сказала ще одна учасниця на ім’я Вікторія.

Акцію у Львові влаштували організації Book forum і онлайн-медіа «Свідомі».

До заходу також приєднались кілька активістів громадської організації «Традиція і порядок», які принесли букет квітів із жалобною стрічкою і напис «ОПЗЖ». Як пояснили Радіо Свобода активісти, вони у такий символічний спосіб хочуть нагадати Вікторові Медведчуку, лідерові проросійської партії «Опозиційна платформа – За життя», що не варто наступати на правдиві сторінки історії і свободу слова.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ