У Львові провели тренінги з вебдоступності для публічних службовців з усієї області. Про це повідомили 29 червня у пресслужбі ЛОДА.
Працівників органів влади навчали, як писати і створювати публікації таким чином, щоб ними могли користуватися усі люди, у тому числі із порушеннями зору.
Понад 120 публічних службовців взяли участь у тренінгу з вебдоступності, що відбувся 29-30 червня у Львові. Навчання організували в партнерстві із Львівською обласною військовою адміністрацією за фінансової підтримки Японії у межах «Проєкту підтримки Дія», що Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні реалізовує за фінансування Швеції.
У навчанні взяли участь публічні службовці із обласної, міської та районних рад Львівщини, а також представники різних рівнів органів влади із Волинської, Тернопільської, Івано-Франківської областей. Протягом двох днів їх навчали, як писати тексти і створювати відео, публікації та вебсайти таким чином, щоб вони були доступними для усіх людей, у тому числі тих, хто не бачить і користується в інтернеті спеціальними допоміжними технологіями – скрінрідерами.
Це вже друге навчання у серії регіональних тренінгів із вебдоступності, організованих ПРООН в Україні. Раніше тренінг провели у Вінниці, а наступного тижня він відбудеться у Полтаві.
Міністерство цифрової трансформації України за підтримки партнерів прагне досягнути максимальної цифрової доступності у країні, наголосив у вітальному слові керівник із розвитку електронних послуг у Міністерстві цифрової трансформації України Мстислав Банік.
«Попри те, що кількість користувачів Дії зростає, а їхній досвід користування – переважно позитивний, для Мінцифри залишається важливим, аби Дією та загалом усіма державними електронними послугами та вебресурсами могли користуватися усі українці без винятку. У тому числі ті, які мають постійні або тимчасові порушення зору, слуху, опорно-рухових функцій», – сказав він.
Вебдоступність – це один із ключових напрямків, над яким ПРООН в Україні працює разом із Міністерством цифрової трансформації України. Завдяки спільним зі Швецією зусиллям в останні роки у країні докорінно змінили законодавство, що регулює вебдоступність держсайтів. Так, 15 червня 2022 року в Україні набув юридичної сили новий державний стандарт з вебдоступності, що базувався на прогресивному європейському стандарті EN 301 549. Після ухвалення розробленої Постанови Кабінетом Міністрів України, усі органи виконавчої влади будуть зобов’язані дотримуватися його вимог. А для того, щоб полегшити їх виконання вітчизняним розробникам, Мінцифри та ПРООН в Україні ініціювали перший офіційний переклад українською мовою міжнародних настанов з вебдоступності WCAG, які лягли в основу нового держстандарту.
Такі заходи приводять в результаті до полегшення життя людей з інвалідністю, адже сайти органів влади стають для них зручними в користуванні. А це одна з основ побудови сучасної цифрової держави, наголосив Олександр Кулепін, заступник Голови обласної військової адміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTО), вітаючи учасників тренінгу.
Проведення регіональних тренінгів із вебдоступності для публічних службовців на місцях стало ще одним елементом спільних зусиль ПРООН в Україні та Мінцифри щодо підвищення доступності держресурсів країни та підготовки органів влади до вступу в силу нового законодавства, зазначила спеціалістка з політики цифровізації «Проєкту підтримки Дія» Оксана Гречко, відкриваючи тренінг.
«Державні ресурси першочергово мають враховувати вимоги вебдоступності, адже немає альтернативи, де людина може отримати державну цифрову послугу, якщо сайт органу влади виявиться недоступним і вона не зможе ним скористатися, – сказала вона. – Саме тому за підтримки Японії ми раді допомогти державним службовцям регіону здобути потрібні знання і навички, аби продукти, які вони створюватимуть, були доступними і зручними для якомога більшої кількості громадян».
Раніше у лютому цього року Мінцифри та ПРООН в Україні зі фінансової підтримки Швеції розробили тематичний освітній серіал «Вебдоступність» для порталу Дія.Освіта. У короткій та цікавій формі він викладає усі основи цього поняття та рекомендації з усунення типових цифрових бар’єрів. Курс ліг в основу створеного згодом «Короткого посібника з вебдоступності», що вмістив усі інструкції у текстовій формі.
Подібні тренінги також провели для державних службовців центральних органів виконавчої влади. Із їхніми записами можна ознайомитися на YouTube-каналі ПРООН в Україні.