Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Культура

У Львові обиратимуть частину переможців V всеукраїнського фестивалю-премії «ГРА»

З 1 по 9 грудня триватиме фінальний етап V Всеукраїнського фестивалю-премії «GRA» («Great Real Art»). Цього року не театри збираються у столиці, а міжнародне журі та глядачі їдуть до 4-ох міст України (Львів, Івано-Франківськ, Рівне і Київ) на перегляд вистав. Про це повідомили у ЛМР.

12 найкращих постановок будуть змагатися у фіналі за перемогу в українському театральному «Оскарі».

Засновником та організатором фестивалю-премії «GRA» є Національна спілка театральних діячів України. «GRA» проводиться на конкурсній основі один раз на рік за підсумками минулого календарного року (цьогоріч через війну за підсумками двох останніх – 2021 і 2022 років). Участь у проєкті беруть професійні театральні колективи різних форм власності й форматів роботи зі всієї України.

Головна мета фестивалю-премії – формування та зміцнення єдиного українського театрального ком’юніті, визначення провідних тенденцій українського театру.

А цього року, в умовах повномасштабної війни, «GRA» – це не тільки відзначення вистав та їхніх творців, це ще й свідчення того, що український театр, попри всі перепони, продовжує розвиватися і плідно працювати.

На участь у фестивалі цьогоріч подалися 134 різножанрові сценічні проєкти з понад 20 міст України. Експертна рада у складі 10 мистецьких фахівців обрала до лонгліста 32 вистави. Після перегляду цих постановок наживо, експерти сформували шортліст з 14 вистав (куди потрапили і постановки львівського театру). У фіналі заплановані перегляди наживо 12 вистав (Львівський і Харківський оперні театри, на жаль, не можуть показати наживо свої вистави у дати проведення фіналу фестивалю, тож відповідно до Положення журі не буде їх оцінювати).

Оцінюватиме фіналістів буде міжнародне журі з 5 європейських країн:

  • Маріус Івашкявічус (Литва) – драматург, прозаїк, кіносценарист і режисер;

  • Мярт Меос (Естонія) – театральний продюсер, директор та засновник театру R.A.A.A.M., очільник театрального центру SA Vaba Lava;

  • Софія Ниблом (Швеція) – журналістка, арткритикиня, продюсерка;

  • Лєна Творковська  (Польща) – проєктна менеджерка, кураторка, театральна продюсерка;

  • Себастіан Шварц (Німеччина/Італія) – театральний менеджер, художній керівник Festival della Valle d’Itria та Belcanto Academy «Rodolfo Celletti» в Мартіна-Франка (Італія).

Афіша фіналу:

1 і 2 грудня фестиваль проходитиме у Львові. Дві вистави – «TOP GIRLS» і «146 ЗІРОК, ВИДИМИХ НЕОЗБРОЄНИМ ОКОМ» – покаже Львівський академічний театр імені Лесі Українки, і одну – «ВЕРТЕП» – Харківський театр ляльок (у приміщенні Львівського театру ляльок, в копродукції з яким створювалася постановка).

3 і 4 грудня «GRA» відбудеться в Івано-Франківську. Харківський український драматичний театр ім. Т. Шевченка покаже виставу «НЕХАЙ ЩАСТИТЬ», Івано-Франківський національний театр ім. І. Франка – «ЛІСОВА ПІСНЯ НА ПОЛІ КРОВІ», Одеський музично-драматичний театр ім. В. Василька – «САША, ВИНЕСИ СМІТТЯ». Усі покази відбудуться в Івано-Франківському національному театрі.

5 грудня премія пройде у Рівному: виставу «ЗЕРНОСХОВИЩЕ» покаже Рівненський музично-драматичний театр.

З 6 по 8 грудня відбудеться показ вистав-фіналістів у Києві. У приміщенні Великої дзвіниці Києво-Печерської лаври буде показано «ВЕРТЕП. НЕОБАРОКОВА МІСТЕРІЯ» від ГО «Ігнеа  Корда». У той самий день Національний театр ім. І. Франка покаже «КАЛІГУЛУ». 7 грудня можна буде переглянути виставу «БІЛКА, ЯКА ПРОЖИЛА 100 РОКІВ» від Театру «Золоті ворота». Наступного дня спершу Театр на Печерську покаже «Я, ВІЙНА І ПЛАСТИКОВА ГРАНАТА», а потім Театр драми і комедії на лівому березі Дніпра «ДІМ».

9 грудня о 17:00 запланована святкова церемонія нагородження лауреатів V фестивалю-премії «GRA», яка відбудеться у приміщенні Київського Будинку актора НСТДУ (вул. Ярославів Вал, 7).

З будь-яких питань звертайтеся: (044) 279-65-49, 0632178033, [email protected].

Акредитація  ЗМІ – тут.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ