Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

У Львові працюють над створенням дружнього середовища до дітей

Фото: ЛМР
Фото: ЛМР
Фото: ЛМР
Фото: ЛМР
Фото: ЛМР
Фото: ЛМР
1/3
Проєкт «Місто для дитини» має на меті створити безпечне середовище і унеможливити будь-які ризики насильства до дітей. Його реалізує Центр гідності дитини Українського католицького університету у співпраці з управліннями Львівської міської ради. До роботи також долучаться студенти УКУ. Про це повідомляє ЛМР.

«Кожна дитина повинна почуватися безпечно, відчувати, що про неї дбають дорослі. А якщо раптом щось негаразд, то вона повинна знати, куди можна звернутися за допомогою. Тому разом із містом ми вирішили напрацювати стандарти безпечного дитинства та впроваджувати їх. Бо діти в країні, де триває війна, можуть почуватися в безпеці, коли довкола них є безпечні дорослі, що розуміють та підтримують їх», – каже керівниця Центру гідності дитини УКУ Христина Шабат.

У таких підрозділах Львівської міської ради, як управління освіти, культури, спорту, охорони здоров’я, соціального захисту, транспорту, служба у справах дітей, центр соціальної підтримки дітей та сімей «Рідні», туризму – дорослі міста найчастіше взаємодіють із дітьми. Тому для цих інституцій напрацюють алгоритми ефективного реагування на загрози безпеки дітей і створять політики захисту та кодекс поведінки працівників.

Нещодавно Центр гідності дитини УКУ в партнерстві з управлінням «Служба у справах дітей» ЛМР провели навчання для представників управлінь Львівської мерії. Учасники тренінгу ознайомилися з результатами досліджень від Центру гідності дитини та Дослідницької агенції Fama про сексуальне насилля в Україні та школу, безпечну для дитини. Тренінг мав практичний блок, під час якого визначали фактори ризику безпеки дітей у місті, а також шукали стратегії їх подолання. Загалом у тренінгу взяли участь 30 посадовців з різних управлінь та департаментів мерії.

«Місто через наші структурні підрозділи взаємодіє із дитиною. І важливо, щоби в усіх цих місцях дитина зустрічалась та взаємодіяла з безпечними дорослими. Впровадження стандартів захисту прав дитини створить для дітей безпечне середовище. Важливо, щоб люди, через яких місто взаємодіє із дітьми, систематично проходили навчання і вміли не лише взаємодіяти із дітьми, а й були тими безпечними дорослими для них і, в разі потреби, повідомили у відповідні органи про те, що дитині потрібна допомога», – зауважив керівник управління «Служба у справах дітей» Львівської міської ради Володимир Фридрак.

До реалізації проєкту залучені студенти програми «Соціальна робота» факультету наук про здоров’я УКУ. В межах освітнього підходу суспільно орієнтованого навчання вони долучаться до розробки стандартів безпечного середовища у різних сферах міста. 

Так, невдовзі студенти інтерв’юватимуть працівників управлінь міської ради, які у своїй роботі найчастіше контактують із дітьми, та споживачів послуг, адже важливо знати, як вони бачать ризики загрози безпеці дітей. Відтак, студенти писатимуть політику захисту дітей для певного управління чи установи, а тому має з’явитися один стандарт і 9 політик та кодекс поведінки для працівників. На основі цього буде розроблене навчання, та з кожним управлінням та комунальною установою додатково обговорюватимуть напрацювання зі створення політик, щоб остаточно визначити, як найкраще реагувати на загрози. Після цього відбудеться презентація результатів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ