Сьогодні, 17 вересня, у Львівській опері відбулась презентація книги «Зоя Лісовська: Джерела пристрасті. Малярство, графіка». Подія відбулась за участі самої мисткині, її доньки - художниці Лади-Аріяни Нижанківської, а також відомих діячів культури та мистецтва України.
Про це з місця події інформує кореспондент Гал-інфо.
Як відомо, книга містить не лише факти про життя і творчість видатної української мисткині, громадсько-культурної діячки української діаспори, а також представниці славетних аристократичних родин Зої Лісовської, але й безпосередньо її художні роботи, виконані у різні періоди творчості.
Упорядником видання є львівський митець Роман Яців. Передмову до книги написав письменник та вчений Андрій Содомора. Окрім цього, у збірці надруковане звернення посестри Зої Лісовської, поетеси Віри Вовк.
Варто зазначити, що під час презентації від громади міста Зої Лісовській вручили Золотий герб.
Довідка
Зоя Лісовська-Нижанківська народилась 14 квітня 1927 року у Львові в сім’ї відомого мистця і педагога Роберта Лісовського та композиторки, піаністки, музикознавця Стефанії Туркевич. Творча індивідуальність Зої Лісовської формувалася спершу у Львові, у 1930-х роках – у Празі, а в роки і після Другої світової війни – у Лондоні, Римі і Женеві, де вона сьогодні проживає і творить. Фахову освіту здобувала у мистецьких академіях Лондона та Риму, скріпивши навики в різних видах і жанрах образотворчого мистецтва.
Індивідуальну творчість розпочала від настанов батька, а вже з початку 1950-х років виробляючи своє індивідуальне розуміння пластичної форми в малярстві і графіці, розбудовувала свій мистецький світ, позначений особливим поетичним світосприйняттям та національно зорієнтованою тематикою. На сьогодні її творчість становить цілісну жанрово-видову і смислову структуру, в основі якої – неповторна авторська екзистенція, експресія та пристрасність.
В житті Зої Лісовської тісно переплітаються і взаємодіють різні мистецькі таланти – живописця, іконописця, графіка, музичні і театральні здібності.
Від 1952 року бере участь у виставках – індивідуальні покази її творів були у Мюнхені, Женеві, Ріо-де-Жанейро, Торонто, Нью-Йор¬ку, Чикаґо, Лондоні, Львові.