Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Культура

У Львові презентували унікальний проєкт синтезу мистецтва та технологій «Звуки міста»

Сьогодні у Львові презентували проєкт-синтез мистецтва та технологій «Звуки міста», в основі якого лежить перетворення звуку на форму. Його ініціювали до 30-ї річниці Незалежності України.
фото - пресслужба ЛОДА
фото - пресслужба ЛОДА

Про це інформує пресслужба ЛОДА.

Так, звуки семи міст України записали та трансформували в арт-об'єкти за допомогою програм звукового дизайну та 3D-візуалізації. Унікальні скульптури розробили для Львова, Києва, Харкова, Дніпра, Одеси, Маріуполя та Криму. Всі вони різні.

Під час роботи над скульптурами відомі містяни ділилися власними відчуттями, враженнями та найважливішими моментами зі свого життя, що лягли в основу аудіовізуалізації. 

Над проєктом працювали більше сотні людей. 

«У нашому повсякденному житті ми постійно кудись поспішаємо і дуже часто забуваємо насолоджуватись тим, що навколо. Цей проєкт – це гарна можливість, перш за все, подивитись на наше місто і відчути його по-новому не лише з книжок чи гуляючи його вулицями, а й через звук. Проєкт демонструє, що Львів – це сучасне місто, разом з цим місто, яке зберігає багатовікові нашарування нашої культури, традиції. Дякую авторам проєкту за такий погляд на Львів, за те, як звучить наше місто і як звучить наше життя в ньому»,-  зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик.

Скульптура Львова виконана у різних відтінках – від коралового до глибоко пурпурного. Так, на думку авторів проєкту, різні відтінки підкреслили різноманітність Львова. Він благородно-строгий і водночас ніжний і сучасний.

Неповторна форма Львова – це візуалізація міксу звуків джазу, заварювання кави, тремтіння автомобіля на бруківці і відлуння дзвону Ратуші.

«Наша ідея полягала в тому, щоб зібрати звуки Львова, зібрати його разом з містянами, які тут народились, які люблять це місто, які, як ніхто, знають, як це місто звучить. Потім всі ці звуки ми з нашою командою за допомогою сучасних технологій 3D і звукового дизайну сформували у фігуру, макет якої перетворився на ось таку скульптуру. Для мене особисто Львів асоціюється з кавою, бруківкою, годинником на Ратуші, трамваєм і ще з дуже великою кількістю звуків. Львів - це те місто, куди я приїжджаю в гості і ще не поїхавши назад вже планую наступну поїздку. Львів - це дуже сучасне місто, креативне, культурне і мистецьке місто і я сподіваюсь, що цю скульптуру тут зрозуміють, полюблять та будуть приходити сюди слухати звуки міста»,-  розповіла авторка ідеї проєкту, продюсерка GOODMEDIA Альона Тимошенко.

Інтерв’ю, пошук форм та процес їхнього створення можна буде побачити в серії документальних фільмів. Героями кінострічки про Львів стали художниця Ксенія Дацюк, виконавчий директор ІТ кластеру Степан Веселовський, ресторатор Андрія Худо, галерист Павло Гудімов, артистка Руслана.

«Цей пам’ятник фактично робили мої колеги-львів’яни, які є тут. Це Павло Гудімов, Степан Веселовський, який передав звуки Львова клацанням клавіатури. Емоції, які ми передали від нас - це ножі й вилки, які ми чуємо в наших ресторанах в центрі міста, це шкварчання на кухні, коли готують якісь страви, це робота кавомашин, або шарудіння кави в турці, яку роблять на піску, це сурмач, який ходить в центрі Львова, трамвай і цокотіння каблуками по бруківці. Всі ці звуки зібрали у таку строгу, але водночас ніжну скульптуру», - зазначив Андрій Худо.

Кожен охочий зможе побачити скульптуру та почути звуки Львова у креативному просторі !FESTrepublic, що на Старознесенській.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ