Слухай онлайн
Культура

У Львові реалізовують новий міжнародний проєкт "Заборонена музика"

У Львові звучатиме "Заборонена музика". Міжнародний музичний проєкт про роль митця в часи гноблення та насильства презентує музику українських та німецьких композиторів, які зазнали утисків у тоталітарних режимах. Про це повідомили Гал-інфо у пресслужбі ЛМР.

Громадська організація Collegium за підтримки Українського Культурного Фонду спільно з Вюртембергською філармонією (Німеччина), Університетом Мальме (Швеція), Львівським органним залом та Галицьким музичним товариством працюють над втіленням масштабного історико-музичного проєкту. "Заборонена музика" має на меті розповісти про долі та творчість композиторів в умовах тоталітарних режимів нацистської Німеччини та Радянського Союзу. Водночас проєкт показує силу мистецтва, що долає будь-які заборони задля утвердження загальнолюдських цінностей – гідності, свободи і толерантності.

"Ми хочемо показати роль митця в тоталітарному суспільстві на прикладі німецької та української культури. Порівнюючи спільний історичний досвід, наочно переконуєшся: про це важливо говорити і поглиблювати дискусію, щоб подібне більше не повторилось", – ділиться ідеєю артистичний керівник проєкту Іван Остапович.

У проєкті німецька та українська музика звучатимуть поруч – як документи трагічної епохи, про яку ми маємо пам'ятати. Слухачі матимуть змогу насолоджуватись творчістю Барвінського, Кудрика, Лятошинського, Ратгауза, Гіндеміта, Шенберга та інших композиторів у виконанні Ukrainian Festival Orchestra під дириґуванням Івана Остаповича (Україна) та Даніеля Ганссона (Швеція).

Проєкт передбачає три симфонічні концерти, які відбудуться в Львівському органному залі 26 вересня, 3 та 19 жовтня, кожен з них має свою концепцію:

"Заборонена музика" представлена ​​музикою композиторів, забороненою свого часу політичними режимами через небажання митців служити ідеологічним цілям. Вони не хотіли адаптувати свою творчість під диктат режиму, так і не отримавши заслуженого місця на рідній музичній сцені.

"Нелегальна музика" створена у найглибшій темряві. Це твори, що виникли в еміграції чи у безвиході в’язниць і таборів. Це невгамовна енергія творчого світіння, непокори та опірності митця у боротьбі з насильством та невблаганним злом.

"Шкідлива музика" була визнана недоречною через свою унікальність та походження або особистість її авторів. Провідні митці свого часу звинувачувались у "формалізмі", їхні твори називали "дегенеративним мистецтвом".

В рамках реалізації проєкту матиме місце наукова конференція "Музика і політика" від Галицького музичного товариства, яка протягом двох днів збере близько п’ятнадцяти музикознавців, істориків,  композиторів та виконавців. Будуть розкриті питання культурного порозуміння та ролі митця у складний тоталітарний час.

Вагомими результатами проєкту стануть створені професійні записи концертних програм, що будуть доступні на Youtube-каналі Collegium Management, а також концептуальне тримовне видання про проєкт, що включатиме в себе історії життя композиторів.

Проєкт реалізується в рамках стратегії Ukrainian Live за підтримки Українського Культурного Фонду.

"З 2019 року ми втілюємо довгострокову стратегію промоції української музики Ukrainian Live. З того часу ми постійно досліджуємо її, і перспективи щоразу розширюються і вражають. Можна сміливо стверджувати: в нашій культурі ще дуже багато білих плям. Радянська тоталітарна система сильно змінила природній розвиток музики України", – додає директор проєкту Тарас Демко.

Слідкувати з проєктом можна на офіційній сторінці Forbidden music,  Facebook-сторінці Ukrainian Live та Youtube-каналі Collegium Management.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ