Сьогодні, 11 квітня, у Львові стартував Весняний діловий форум "Україна в 2019 — новий період невизначеності чи можливостей?".
Впродовж двох днів представники органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, провідних банківських установ та інституцій, успішні підприємці, які зацікавлені в економічному розвитку України з’ясовуватимуть стан та перспективи економіки України в короткостроковій та середньостроковій перспективі, аналізуватимуть чинники, які впливають на ведення бізнесу в Україні, налагоджуватимуть взаємодії між підприємцями та представниками органів влади й місцевого самоврядування з різних регіонів України, а також між підприємцями та іноземними інвесторами. На відкритті Форуму з вітальним словом виступив заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко, який наголосив на важливості економічного розвитку та можливостей України.
ʺСьогодні на форумі ми розглядаємо дві теми: одна про невизначеність, друга про можливість. Я думаю, що про невизначеність багато скажуть і без мене, а я хочу сказати про можливості.
Рівно тиждень тому, минулого четверга, був один дуже важливий день, цей день був приурочений до такої теми, яка насправді є новою для України, яка є новою для світу. Це був день індустрії ділової гостинності. Насправді, це у великій мірі, була подія, на якій говорили про нову можливість. І якщо сказати у цифрах, тому що тут сьогодні сидять поважні люди, які у великій мірі приймають свої рішення на основі цифр, на основі показників. Перший раз серед всіх міст України в нашій державі було проведено дослідження, яке ґрунтувалося на тому, про що ми завжди говоримо: у світі 10% коштів є в туризмі, але сьогодні всі знають, що світ іде далеко вперед, він іде у конференц-туризм, іде в індустрію конференцій, семінарів. Навіть те, що ми сьогодні тут зібралися, це не просто конференція, це у великій мірі конференція про економіку.
Минулого четверга ми перший раз презентували дослідження, яке показало, що в цій зовсім молодій індустрії, яку насправді ще не всі вважають частиною економіки, генерується близько 1 млрд 200 млн. грн. Приблизно станом на сьогодні, я думаю, що це такі дуже скромні оцінки, до 10 тис. людей безпосередньо працюють у цій галузі. І зрозуміло, що ця галузь — це зовсім новий виклик, це не та індустрія, де треба збудувати величезні будівлі, це індустрія, яка вимагає такої глобальної конкуренції, тому що сьогодні великі міста — Відень, Франкфурт, починають свою економіку перебудовувати на цій галузі і це їм приносить великі прибутки. Це ці кошти, які вже генеруються, це новий виклик.
Ми говоримо про відкриті дані, які в ЄС, близько 2% ВВП буде вже до 2020 року генеруватися, ми говоримо про асиметричну конкуренцію, яка сьогодні виникає між традиційними галузями і це все реально великі можливості. Є один нюанс лише в тому, що ці можливості потребують інвестицій в науку, і цього року ми розпочали першу програму, коли ми з міського бюджету будемо видавати щомісяця гранти для науковців — це по 10 тис. грн. Це додатково дасть змогу прийняти рішення, щоб людина залишилася в Україні не переїхала, а це той бонус, який дасть змогу задуматися, і що нам дуже важливо, що це один з елементів, які може формувати індустрію конференц- туризму і багато інших.
Дякую усім хто сьогодні вже в це вкладається, а цей тиждень також є знаковим, бо утворилася ще одна спільнота — це спільнота медичного туризму, і я думаю багато таких інших спільнот ще буде утворюватися, бо коли є така єдність щодо цілей, єдність щодо пріоритетів, тоді можна перемагати і знаходити нові можливості. Дякую, що драйвите наше містоʺ, — розповів Андрій Москаленко, заступник міського голови з питань розвитку.
Завдання форуму:
• Обговорення питань мікро- та макроекономіки, монетарної політики та економічної ситуації в Україні загалом в умовах значних історичних викликів.
• Висвітлення перспектив реформування економічної і соціальної сфер, а також можливостей ведення підприємницької діяльності в Україні за стандартами Європейського Союзу та світовими стандартами у період Четвертої промислової революції.
• Розгляд експертних досліджень щодо використання людського капіталу в період значної еміграції та сильної демотивації старіючого населення України.
• Інформування про ситуацію у фінансовому та банківському секторах України, етапи реформування та зміни цього сектора в умовах цифрової ери.
• Вивчення прикладів успішних проектів, що реалізовані в Україні як міжнародними, так і місцевими компаніями —лідерами відповідних ринків. Обмін досвідом власників цих компаній та практичні рекомендації щодо уникнення ризиків та помилок на шляху його реалізації.