Слухай онлайн
Cуспільство  |  Здоров'я

У Львові розпочнеться кампанія проти поліетилену

Львівська міська рада в партнерстві з Zero Waste Lviv розпочинає просвітницьку кампанію "Без поліетилену". Вона триватиме з 9 квітня по 3 липня 2019 року. Про це повідомили 28 березня на брифінгу в мерії.

Суть кампанії полягає у відмові супермаркетів та інших закладів торгівлі від одноразових поліетиленових пакетів. Замість них точки продажу товарів популяризовуватимуть практику закупівлі продуктів у багаторазову тару.

Кампанія розпочнеться 9 квітня цього року з Дня без поліетилену в супермаркетах міста. Організатори та учасники акції активно інформуватимуть споживачів про практики зменшення використання одноразових поліетиленових пакетів та їх альтернативи.

До кампанії "Без поліетилену" долучились такі мережі супермаркетів та гіпермаркетів як "Ашан", "Арсен", "Сільпо", "Близенько", "FEST", "АТБ". Заклади планують такі заходи:

- відсутність на касах одноразових пакетів, замість них буде запропонована паперова та багаторазова альтернатива

- заміна поліетиленових пакетів на паперові на відділі випічка та хліб

- заміна одноразових рукавичок а відділі випічки, хліба та товарів на вагу на щипці та лопатки

Також супермаркети закликатимуть споживачів використати багаторазову торбинку або власний контейнер, наліпити наліпку безпосередньо на товар, купити декілька позицій в одну торбинку чи купувати товари на вагу.

Як зазначив заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко, в середньому тривалість використання поліетиленового пакету складає 20-30 хв, проте в довкіллі чи на сміттєзвалищі цей пакет "проживе" кількасот років.

Поліетиленові пакети зроблені з невідновлюваних ресурсів й впливають на зміну клімату. Від 8% до 10% світового видобутку нафти йде на виготовлення поліетиленових пакетів.

Компанія "Без поліетилену" у Львові завершиться загальноміськими заходами з нагоди Всесвітнього Дня відмови від поліетиленових пакетів, який щороку відзначається 3 липня.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ