Сьогодні, 6 жовтня, у Львові, в приміщенні Палацу мистецтв, стартувала уже дев’ята виставка-ярмарок «Львівський товаровиробник». Вона триватиме впродовж 5 днів – до 10 жовтня. Вхід на усі заходи – вільний. Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.
Основною метою виставки-ярмарки є підтримка та популяризація місцевого виробника, ознайомлення мешканців і гостей міста з товарами львівських підприємств.
Міський голова Львова Андрій Садовий під час відкриття виставки-ярмарку сказав: «Я би хотів, щоб ми сьогодні в державі змагалися у тому, скільки нових підприємств відкрилося, скільки нових робочих місць ми створили. Це є робота, це податки, благоустрій, це нормальні сім’ї, які лишаються і тут живуть, а не розпадаються, шукаючи роботу по світах.
Дев’ять років тому ми почали процес максимальної роботи з нашими товаровиробниками. Це вже дев’ята виставка, сьогодні орієнтовно сто підприємств Львова тут представлені зі своєю продукцією. І найцікавіше те, що це та продукція, яку ти можеш тут придбати.
Насправді любити українського товаровиробника треба не тільки на словах, а ділами. Я гордий нашим підприємством «Електрон», яке має в обличчі міської влади надійного замовника і щодо трамваїв, і тролейбусів, і автобусів, і електробусів. Цього раніше не було, а сьогодні є. Мені приємно, що я сам купую одяг тут, у Львові, тому що якість надзвичайно висока, і всіх до цього запрошую.
Це велика Божа ласка мати талант робити справу, створювати робочі місця і платити податки. Насправді громадянином України у повному розумінні цього слова може бути та людина, яка сплачує податки своїй державі».
Окрім купівлі унікальних товарів за ціною виробника, під час ярмарку можна буде взяти участь у Конкурсі дитячого малюнка «Купуй Львівське!», майстер-класах для дітей, безкоштовних тренінгах та семінарах для людей, які планують розпочати власну справу або ж вдосконалити свої знання у бізнесі.
Цьогоріч особливу увагу організатори приділили й закладам професійно-технічної освіти. Так, під час виставки-ярмарку відбудеться показ моделей одягу «Майстри моди та краси», а також буде змога дізнатись, які спеціальності найбільш важливі для міста та за якими напрямками готують студентів заклади профтехосвіти. «Ми проведемо круглий стіл, у якому візьмуть участь представники влади, керівники закладів професійно-технічної освіти та керівники підприємств галузі легкої промисловості. Основною метою зустрічі є налагодження взаємовигідних ділових контактів щодо працевлаштування майбутніх випускників ПТНЗ», – зазначають організатори.
«Ми як міська адміністрація хочемо не лише показати виробників та їхні товари, а й допомогти місцевим підприємцям у вирішенні їхніх проблем, – відзначає керівник міського управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій Ольга Сивак. – Зокрема, одним із дуже важливих питань, які піднімають усі львівські виробники, є те, що в нас дуже велика нестача кваліфікованого людського ресурсу. Водночас, ми спілкувалися із закладами профтехосвіти, то вони також мають проблеми, адже їхні учні не мають куди йти на роботу. І тут, використовуючи цю виставку як платформу для спілкування, ми зберемо і бізнес, і освіту за одним столом, щоб вони разом визначили свої потреби й озвучили проблеми. І ми як місто спробуємо їх вирішити».
Друга проблема, яку з’явиться нагода вирішити під час виставки, – це налагодження двосторонньої співпраці місцевих та закордонних виробників, переконана Ольга Сивак. «До нас часто приїжджають іноземні партнери, які питають, що у Львові є цікавого, чи є змога розпочати взаємні торговельні операції. Водночас, багато наших львівських виробників не знають, як сертифікувати свою продукцію в Європі, які є правила, на які виставки за кордон їздити. У нас є дуже багато заходів, які ми можемо запропонувати львівському виробнику. Скажімо, у нас є спеціальний каталог, куди львівські виробники можуть безкоштовно подати інформацію про свою продукцію, про те, на які ринки збуту вони орієнтовані, які товари можуть запропонувати світу. Також зараз розробляється загальнодержавна експортна стратегія. Ми працюємо з цими експертами. І якщо наші виробники мають якісь пропозиції, хочуть озвучити свої проблеми та донести їх до уряду, ми готові з ними співпрацювати», – додає вона.
Окрім цього, вперше на виставці-ярмарку «Львівський товаровиробник» представлять та розкажуть про корпоративну соціальну відповідальність бізнесу у Львові, ознайомлять присутніх із підприємствами, які долучаються до створення нових громадських просторів, сприяють в облаштуванні лікарень, роблять проживання мешканців у місті комфортнішим.
«Цьогоріч до нас долучилося безліч нових учасників. Зокрема є дві дуже цікаві фірми з виробництва чоловічих сорочок, авторського жіночого одягу, меблів, постільної білизни, камінів, музичних інструментів, побутової хімії тощо, – розповідає керівник міського управління економіки Вікторія Довжик. – Щороку «Львівський товаровиробник» сприяє підвищенню обізнаності мешканців міста, це дуже хороша реклама для невеликих компаній, які тільки починають свою діяльність. Також ми постійно проводимо опитування серед відвідувачів: що сподобалось, що б ви хотіли побачити. І нам дуже приємно, коли мешканці кажуть: а ми й не знали, що у Львові це виробляється, ми вражені, що не все так погано. Це наша з вами економіка. Це робочі місця. Навіть якщо ми лише трошки збільшуємо обсяг реалізації продукції на внутрішньому ринку, це вже дуже добре для місцевої компанії. Це проста ідея здорового місцевого лобізму».
Нагадаємо, «Львівський товаровиробник» відбувається в місті з 2008 року. Щорічно участь бере близько сотні місцевих підприємств.