Слухай онлайн
Культура

У Львові відбулась конференція «Мистецька культура: історія, теорія, методологія»

30 листопада в Інституті досліджень бібліотечних мистецьких ресурсів Львівської національної наукової бібліотеки України імені В. Стефаника та Музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької у Львові відбулася Шоста всеукраїнська наукова конференція «Мистецька культура: історія, теорія, методологія». Про це повідомили 3 грудня у прес-службі Інституту досліджень бібліотечних мистецьких ресурсів ЛННБУ ім. В. Стефаника.

На конференції працювали дві секції з проблем мистецтвознавства, музикознавства, театрознавства, музеєзнавства, джерелознавства та культурології. 

До початку конференції здійснено видання збірника, який містить 51 публікацію тез доповідей фахівців з музеїв та бібліотек Києва, Камінь-Каширського, Кременця, Львова, Дрогобича, Стрия, Хмельницького. Під час конференції було виголошено 24 доповіді, в яких розглянуто питання історії та теорії окремих видів мистецтва та культурології, творчості визначних його представників. Зокрема, активне обговорення викликали доповіді Марини Препотенської на тему «Третє місце» у місті як крос-культурний феномен (дискурс кафе)», Богдана Паньківа «Постать Анни Нєментовської як педагога, методиста й адміністратора музичного вишу новаторського типу», Дарини Скринник-Миськи «Інтерпретація феномену авангарду у теорії Пітера Бюргера»

В рамках конференції у приміщенні Львівської національної філармонії відбулася презентація видання нотного збірника до 100-річчя Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР). 

«Стрілецькі пісні: для чоловічого та мішаного хору / Львівська національна філармонія; Львівська національна наукова бібліотека України імені В. Стефаника; передмова і музична редакція Володимира Сивохопа, Володимира Пасічника; упорядкування біографічного матеріалу Володимира Пасічника. – Львів: Растр-7, 2018. – 120 с. 

До збірника ввійшли стрілецькі пісні для чоловічого й мішаного хору в обробці відомих українських композиторів Василя Барвінського, Михайла Гайворонського, Миколи Колесси, Бориса Кудрика, Миколи Леонтовича, Зиновія Лиська, Станіслава Людкевича, Нестора Нижанківського, Антона Рудницького. Нотне видання презентували: генеральний директор Львівської національної філармонії Володимир Сивохіп та генеральний директор Львівської національної наукової бібліотеки України імені Василя Стефаника Василь Ферштей.

Презентація завершилась невеликим хоровим концертом за участю вокального ансамблю «Какофонія» (художній керівник та диригент Тарас Грудовий) та хорового колективу «Надсяння» Львівського суспільно-культурного товариства «Надсяння» (художній керівник та диригент Володимир Пасічник), на якому прозвучали вибрані пісні із збірника у виконанні цих колективів. 

Щиро дякуємо усім, хто долучився до учасників конференції, усім, хто сприяв у її проведенні, хоровим виконавцям, хто підтримав її своєю присутністю й увагою.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ