У Міжнародний день людини з синдромом Дауна — 21 березня, у Львові на площі Ринок (перед входом у міську Ратушу) відкриють фотовиставку #КолиСонцеУсередині. Це соціальний фотопроект, який передає емоції та красу 10 непересічних особистостей, різних за віком, характером, уявленнями і відкритих до експериментів. Про це повідомила прес-служба ЛМР.
Організатори запрошують усіх одягнути в цей день кольорові шкарпетки та прийти і насолодитись "сонячною іншістю". Початок — о 14.00 год.
"#КолиСонцеУсередині — це соціальний фотопроект Марти Сирко, команди небайдужих людей, неймовірно сильних батьків (опікунів) та відділу промоції міста Львова. Протягом трьох днів фотограф намагалась сфотографувати сонце. Інколи воно було дуже пустотливим, обожнювало димову машину, із задоволенням приміряло на себе одяг та надсилало повітряні цілунки. Власне, у світлинах поняття „краси“ передано грою сонячного світла із яскравими барвами. Таке поєднання підкреслює, що краса — це не стандарти та кліше, а емоції, індивідуальність та рух", — коментує Оля Бачинська, заступник начальника відділу промоції Львівської міської ради.
Над проектом, зокрема, працювали стилісти та візажисти: KARP studio, Ольга Гнатюк, Тетяна Кияниця, Юлія Аксьонова, Надія Петрова, Ольга Жеребецька, Анастасія Тарасова, Іванна Мамчук. Асистентка фотографа: Марія Піщик. Юля Аронова, голова ГО "Розправленні крила". За підтримки відділу промоції міста Львова.
"Не потрібно їх чимось вирізняти. Це ті ж самі люди, які своїм існування показують, що люди можуть бути різними", — каже мама Марічки — "сонячної" дівчинки, поки остання дозволяє стилісткам підібрати образи. Вона чемно сидить на кріслі й не хоче щоб матір втручалась. Але не вона одна. Кожна дитина, яка увійшла в студію, близько двох годин мала змогу увійти у певний образ, скакати, почувати себе вільною і не скованою.
"Моя дочка дуже артистична. Вона вже довго займається в театрі. Такі фотосесії — це для неї не вперше", — говорить мама Юлі. З усіх героїв та героїнь вона найстарша.
Соціальна активність людей з синдромом Дауна не є новинкою у розвинутих країнах. Там можливо досягти успіху не лише у творчих напрямках, а навіть у сфері бізнесу та медицини. "Коли я вперше побувала закордоном, то аж розплакалась від того, на якому високому рівні там все підлаштовано, щоб такі люди могли жити та розвиватись", — розповідає мама Андріани, уважно спостерігаючи за дочкою. Вона підліток, тому зараз дещо замкнута. Проте фотосесія дуже швидко її "відкрила". Маючи досвід у зйомках, Андріана швидко реагувала на запити фотографині, змінювала позиції, експериментувала з хусткою та спідницею; то розмахувала краями, то кокетливо накручувала довкола зап’ясть.
"Варто, щоб такі акції, як і можливість бути залученим в публічні простори (школи, університети) відбувались частіше. Люди мають звикати до іншості, тоді й з’являється розуміння й прийняття", — додають організатори.
Зазначимо, що під час офіційного відкриття фотовиставки, моделям проекту вручать спеціальні відзнаки.