Слухай онлайн
Cуспільство  |  Культура  |  Історія

У Львові відновили історичну таблицю на храмі святого Іоана Золотоустого

У Львові в храмі святого Іоана Золотоустого, колишній Костел Найсвятішого Серця Ісусового і монастир францисканок (вул. Лисенка, 43), а нині храм УПЦ КП, відновили пам’ятну таблицю про заснування храму. Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук повідомив завідувач канцелярії у Львівська православна богословська академія, отець Назар Лозинський.
Фото з ФБ Назар Лозинський.
Фото з ФБ Назар Лозинський.
Фото з ФБ Назар Лозинський.
Фото з ФБ Назар Лозинський.
Фото з ФБ Назар Лозинський.
Фото з ФБ Назар Лозинський.
Фото з ФБ Назар Лозинський.
Фото з ФБ Назар Лозинський.
1/4

Пам’ятна таблиця розміщена на фасаді храму. Там вказано, що храм освятили 29 вересня 1889 року. Очевидно таблицю розбили спеціально, адже раніше храм був закритий радянською владою.

Фото - Гал-інфо за 2015 рік.
Фото - Гал-інфо за 2015 рік.
1/1

«Освятили відновлену меморіальну таблицю про заснування нашого храму. Щира вдячність Євгену Зузаку та Олеся Зузак за допомогу. Може й маленькими кроками, але реставраційно-відновлювальні роботи йдуть», - написав Назар Лозинський.

Також нагадаємо, як повідомляло Гал-інфо, у 2016 році на фасаді храму святого Іоана Золотоустого,  реставрували та законсервували старовинну мозаїку "Найсвятіші Тайни".

Церква Іоанна Златоустого. Унікальні вітражі чудом вціліли, коли храм нищила радянська влада. Фото

Нагадаємо, як повідомляло Гал-інфо, храм святителя Іоанна Златоустого був збудований ще наприкінці ХІХ ст, як центральний храм монастиря францисканок - для ордену францисканок Римо-католицької Церкви у Львові. Тоді це був храм Найсвятішого Серця Ісусового і будувався він, як і весь монастирський комплекс, з великим розмахом. Усі матеріали для будівництва, які спеціально закуповували, були дуже дорогими.

Храм збудований з червоної та жовтої цегли за проектом відомого львівського архітектора Юліана Захаревича.

Засновниця монастиря Марія Моравська їздила по Європі і просила на цей храм кошти у жертводавців.

На будівництво жертвували кошти дуже знатні люди. Скажімо, родина князів Ліхтенштайну, аристократичні сім'ї Австрії, Польщі, інші заможні роди, тому він і був збудований з розмахом.

Окрім того в храмі є чудові розписи, а у абсиді збереглись три вітражі, виготовлені у Мюнхені фірмою Ф. Маєра у 1887-1889 роках.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...