Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Культура

У Львові відзначили 20-річницю з дня відкриття пам’ятної дошки Йосипу Сліпому

Сьогодні, 21 вересня, відзначили 20 – річницю з дня відкриття художньо-меморіальної таблиці Блаженнішому Патріарху УГКЦ Йосипу Кардиналу Сліпому. Пам’ятна дошка розташована на фасаді колишньої Богословської академії, - прес-служба Львівської ОДА.

Участь у заході взяли духівництво,  представники влади, громадські діячі, науковці, мешканці міста, а також племінниця Патріарха Любов Сліпа-Двуліт.

Віче розпочали із виконання гімну та панахиди святих отців, під час якої вшанували пам’ять Йосипа Сліпого.

“Дуже важливо, що ми сьогодні не є байдужі до історії нашого народу, а  особливо до віх життя Патріарха Йосипа Сліпого. Наскільки ця людина була мужня та відважна, він сміливо писав про Бога, про Україну і турбувався про свій народ. Йосип Сліпий мав сили та відвагу після поневолення залишити великий крок у місті Римі, будуючи храм святої Софії і дбаючи про освіту священиків”, – зазначив Архієпископ і Митрополит УГКЦ Ігор Возняк.

Після молебної панахиди керівники міста та області поклали квіти до меморіальної таблиці Блаженнішому Патріарху Йосипу Сліпому. Голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка наголосив на важливому значенні постаті Йосипа Сліпого у сучасному державотворенні.

“Історія життя Йосипа Сліпого - це не тільки історія нашої церкви, але й передусім держави, яку хотіли стерти з лиця землі, викарбувати пам’ять про неї, але вона воскресла. Не можемо ми бути тут тільки галичанами, ми маємо бути людьми, які об’єднують Україну, тому що той екуменізм, з яким завжди звертався Патріарх до вірних, говорить про те, що наша церква - це продовження не тільки нашої церкви, це продовження київської церкви і коли ми маємо сумніви, повинні звертатись до постаті Патріарха, який зберіг віру, честь і совість українського народу”, – зазначив Олег Синютка.

Племінниця Патріарха Любов Сліпа-Двуліт поділилась із присутніми спогадами із відвідин Архієпископа у в’язниці.

“Йосип Сліпий йшов до нас, одягнутий у куфайку, ватяні штани, чоботи і у правій руці у нього була палиця, а на плечі мав мішок. Його хода була поважною, гордою і шляхетною. Ми з мамою звернули увагу, як в’язні, що сиділи  за стіною, коли побачили Митрополита встали і привітались з ним, Йосип Сліпий до них підійшов до них і благословив, це свідчить про глибоку повагу. ”, – розповіла Любов Сліпа - Двуліт

Зазначимо, 2017 рік Українська Греко-Католицька церква та Синод єпископів присвятили особі мужнього ісповідника віри - Йосипа Сліпого із нагоди 125-річчя з його дня народження.

Довідка:

Йосип Сліпий - український церковний і громадський діяч, патріарх Української греко-католицької церкви, вчений і богослов. 

У 1939 році  призначений коад'ютором (наступником) митрополита, а 22 грудня цього ж року Андрій Шептицький у суворій таємниці висвятив Йосифа на єпископа з правом наступництва.

У 1944 році, після смерті митрополита Шептицького, єпископ Сліпий прийняв керівництво УГКЦ і став новим митрополитом Галицьким.

У 1945 р. Сліпий разом з іншими українськими греко-католицькими владиками був заарештований радянською владою і засуджений до 8 років позбавлення волі.

У Харкові він перебував у пересильному відділенні колишньої в'язниці, яку знесли у повоєнні роки.

У 1963 році завдяки клопотанням римського папи Івана XXIII та президента США Дж. Кеннеді митрополита Сліпого звільнили і депортували.

Архієпископ помер у 1984 році в Римі. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ