Львів стане першим місто у світі, де проведуть Бієнале довіри. Триденна подія, яка триватиме з 19 по 21 жовтня, а надалі повторюватиметься що два роки, є спільною ініціативою підприємців, митців, науковців та активістів задля відновлення довіри як соціальної звички.
Про це сьогодні, 3 жовтня, під час брифінгу розповіла Євгенія Нестерович, програмна директорка Бієнале довіри у Львові.
"Мета Бієнале довіри - зробити довіру модною, популярною звичкою. Ми хочемо, щоб довіряти було більш популярно, ніж не довіряти. Зараз образ успішного українця - це образ людини, яка не дасть себе обманути. Ми б хотіли, щоб наше суспільство було більш відкритим і схильним довіряти один одному, розвиваючи, разом з тим, критичне мислення", - наголосила організатор.
За її словами, головними локаціями заходу стануть Центр Шептицького та LEM Station, де одночасно відбуватимуться дискусії, практичні програми та мистецькі акції.
Так, арт-програма Бієнале вже стартувала - у музеї Пінзеля відкрився авторський проект Влодка Кауфмана під назвою "NIMB біометрія".
"Цей проект відкриває арт-програму, оскільки ми вважаємо, що довіра - це щось настільки глибинне, про що дуже важко говорити словами, а набагато легше відчути або продемонструвати мистецьким жестом", - наголосила Євгенія Нестерович.
Як пояснив сам художник, виставка невипадково проходить саме у цьому музеї, оскільки Йоган Пінзель - один із найулюбленіших митців Влодка Кауфмана.
"Пінзель - це авторитет, який є дуже важливим для мене. Я вже давно мав намір попрацювати саме з цими його скульптурами, які стали частиною мого проекту. Мені хотілось поспілкуватись не з творами Пінзеля, а із самими митцем через його твори. Форма контакту - це дерево, з якого вирізьблені скульптури, і папір, яким я користуюсь", - пояснив художник.
Окрім виставки, в межах бієнале також будуть оголошені переможці міжнародного конкурсу плакатів на тему довіри, а 30 найкращих робіт покажуть в Центрі Шептицького. Додатково, мандрівний проект Docudays показуватиме вибрані стрічки у просторі LEM Station, а в неділю тут відбудеться другий Сніданок довіри.
У дискусійній програмі, яка також проходитиме в Центрі Шептицького, виступлять Барт Нотебом, Том Бьорк, Чарльз Лендрі, Стейнар Брин, Світлана Одинець, Олег Кришталь, Олександр Фільц, Олеся Шамбур та інші. Свої практики і досвіди побудови довіри презентуватимуть "Інша Освіта", GIZ, "Громади в дії" тощо. Гостем першого львівського Бієнале довіри також стане Тімо Кантель - керівник бюро урбаністичних досліджень з Гельсінкі, Фінляндія.
Крім цього, 20 жовтня у LEM Station пройде Win-Win Forum - дискусія про важливість та відповідальність співпраці приватного та громадського секторів.
Довідка
Бієнале довіри у Львові - це перша у світі подія такого формату з такою тематикою. Організатори пропонують почати відбудову довіри з першої усвідомленої конструктивної публічної дискусії на цю тему, з презентації вдалих методик і цікавих випадків та досвідів. Через два роки планується проведення ще одного такого заходу, але вже із ширшим колом дослідників.