Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Здоров'я

У Львові врятували двомісячну дівчинку, яка через кісту не могла дихати

Фото: Перше медичне об'єднання Львова
Фото: Перше медичне об'єднання Львова
Фото: Перше медичне об'єднання Львова
Фото: Перше медичне об'єднання Львова
1/2
У Львові врятували двомісячне немовля, яке не могло дихати і два тижні перебувало на апараті штучної вентиляції легень. Дихальні шляхи дівчинки заблокувала кіста. Її успішно видалили отоларингологи одразу двох лікарень Першого медичного об’єднання Львова. Про це інформує ЛМР.

Веронічка з Тернопільщини народилася передчасно – на 37 тижні вагітності. Перші три тижні життя дівчинка була цілком здоровою. А потім раптом виникли хрипи та ускладнене дихання. Тернопільські лікарі діагностували немовляті пневмонію і почали відповідне лікування. Проте дитині лише гіршало – стало складно ковтати та дихати. Лікарі зробили КТ і виявили, що на корені язика дитини утворилася велика кіста, розміром 1,3 см. Вона поступово росла, і це було ризиком для життя. Адже в будь-який момент дитина могла задихнутися.

Для операції дитину скерувати до Львова, у лікарню святого Миколая. Тут спеціалісти одразу провели Веронічці бронхоскопію. Поступово набряк горла у маляти почав збільшуватись, і дівчинці ставало все важче дихати. Лікарям довелося ввести інтубаційну трубку, підключити крихітку до апарату штучної вентиляції легень та ввести у стан медикаментозної коми. За життя дівчинки боролась команда відділення анестезіології та інтенсивної терапії.

Перш ніж виконати термінову операцію з видалення кісти, лікарям довелося провести дитині переливання крові – через низький рівень гемоглобіну. Задля порятунку Вероніки, спеціалісти дитячої лікарні святого Миколая об’єднали свої зусилля з колегами лікарні святого Пантелеймона. Адже це доволі складне хірургічне втручання для такої маленької дитини.

Медики успішно видалили новоутвір та розблокували дихальні шляхи немовляти. Після операції Вероніка уже повністю одужала і повернулася з батьками додому.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ