Сьогодні у Львові вшанували пам’ять інтелігенції, яку розстріляли у липні 1941 року на Вулецьких пагорбах міста. Квіти до пам’ятника розстріляним ученим поклали представники міської влади Львова і Вроцлава, представники Республіки Польща на чолі з генеральним консулом у Львові Рафалом Вольські, керівники львівських і польських вишів, академічна спільнота, громадськість та духовенство. Опісля відбулася спільна поминальна молитва. Про це сьогодні, 3 липня, повідомила прес-служба ЛМР.
Від громади міста Львова у заході взяла участь директорка департаменту розвитку Наталія Бунда.
Зазначимо, що пам’ятник відомим львівським вченим, розстріляних нацистами у 1941 році, відкритий 3 липня 2011 року. За результатами міжнародного конкурсу на кращий пам’ятник загиблим, перемогу здобув спільний польсько-український проект скульптора Олександра Сьліви (Краків) та архітекторів Олега Трофименка й Дмитра Сорокевича (Львів). Пам’ятник — це своєрідна арка, що складається із 10 каменів, які символізують 10 Божих заповідей. П’ята заповідь — «Не убий!» — суттєво порушена, ніби збита. Це символізує те, що коли людина порушує заповідь Божу, є загроза зруйнувати цілісність світу. Монумент розташований на Вулецьких пагорбах у Парку студентів Національного університету «Львівська політехніка».
Довідка
Через тиждень від початку радянсько-німецької війни, 30 червня 1941 року, частини вермахту зайняли Львів. Вже 1−2 липня до міста прибули спецгрупи СС для ліквідації всіх, хто був визнаний ворогами гітлеризму. Одна з них під орудою бригаденфюрера СС Е. Шонґарта здійснила арешти й розстріл у ніч на 4 липня 39-ти професорів львівських вищих навчальних закладів.
Жертвами нацистів стали відомі науковці, зокрема, викладачі Львівської політехніки К. Бартель, К. Вайгель, А. Ломницький, Броніслав і Зигмунд Лоншан де Бер’є, С. Пілят, В. Круковський, В. Стозек та інші.
Убивці львівських професорів не покарані, - Василь Кметь про злочин на Вулецьких пагорбах