Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

У Львові встановили меморіальну дошку Роману Дашкевичу

25 квітня у Львові відкрили меморіальну таблицю, яка присвячена генерал-хорунжому армії Української Народної Республіки Роману Дашкевичу. Відповідне розпорядження напередодні підписав міський голова. Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.

Меморіальну дошку розмістили на фасаді будинку на вул. Коперніка, 5. Будівля була обрана не випадково, адже протягом 1925-1939 років Роман Дашкевич очолював спортивне товариство «Луг», яке розміщувалося в цьому будинку.

Проектуванням, виготовленням та встановленням цього пам’ятника займалося приватне підприємство «Науково-дослідний центр історії національно-визвольних змагань». Вони ж і провели конкурс на кращий проект меморіальної таблиці.

Роман-Микола Іванович Дашкевич народився 6 грудня 1892 року у селі Тустановичі, тепер – м. Борислав Львівська область в родині священика – о. Івана Дашкевича. Закінчив Перемиську гімназію, в 1911-1914 роках навчався на юридичному факультеті у Львівському університеті.

У студентські роки брав активну участь в українському національно-визвольному русі в Галичині, був членом управи Української Академічної Громади й Українського Студентського Союзу. До першої світової війни – організатор «Січей», з 1912 року – Кошовий повітової «Січі» Українських Січових Стрільців у Львові.

Закінчивши навчання у Львівському університеті, здав правничі і адвокатські іспити, здобув ступінь доктора права і згодом відкрив адвокатську контору. 1920 року одружився з Оленою Степанів. 1921-22 років відновив діяльність спортивно-протипожежних товариств «Січей» у Львові. 1925 року організовував товариства «Луг», які налічували понад сто осередків і близько 50 тис. членів. У 1922-33 редагував часопис «Січові вісті», а в 1933-39 – «Вісті з Лугу».

Від 1943 року жив у Куфштайні (Австрія), викладав історію України у школі табору для біженців. Написав книжку «Артилерія Січових Стрільців у боротьбі за Золоті Київські Ворота» (Нью-Йорк, 1965), численні історичні довідки, спогади. Помер 1975 року у Куфштайні. Через 33 роки 15 червня у соборі Святого Юра у центрі Львова сотні львів’ян прощалися з прахом генерал–хорунжого УНР Романа Дашкевича. Його прах був перепохований на полі почесних поховань Личаківського цвинтаря у Львові.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ