Сьогодні на сесія міської ради затвердили Програму підтримки співвласників багатоквартирних будинків, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, що списані з балансу Львівських комунальних підприємств, у проведенні невідкладного ремонту, капітального ремонту, реконструкції, ремонтно-реставраційних робіт спільного майна у багатоквартирних будинках у м. Львові на 2019−2020 роки. Про це інформує прес-служба ЛМР.
Під час обговорення Програми було відзначено її важливість, і що вона є відповіддю на запити мешканців щодо списання з балансу місцевих рад будинків, які потребують ремонту.
«Станом на сьогодні продовжується реформа житлово-комунального господарства щодо списання будинків з балансу місцевих рад, на виконання ухвали сесії від жовтня 2018 року. Станом на сьогодні списано 2 626 будинків. Тому ціль Програми, яку пропонуємо, — підтримка співвласників багатоквартирних будинків у тому, щоб спільно проводити ремонтні роботи. Для цього була створена робоча група під керівництвом Сергія Бабака, заступника міського голови з питань житлово-комунального господарства. В робочу групу увійшли голови районних адміністрацій і управління охорони історичного середовища ми і разом напрацювали проект ухвали по цій Програмі.
Програмою визначені напрямки і фінансування ремонтних робіт. Найперше — це є поточний ремонт житлового фонду. І в цій Програмі зазначено те, що з 2015 року у Львові вже діє програма щодо співфінансування поточного ремонту житлового фонду, в частині 30/70, де 70% - коштів з місцевого бюджету, 30% - кошти мешканців.
Далі — капітальний ремонт. Якщо ми говоримо про ремонт аварійних будинків, які визнані аварійними до моменту прийняття цієї ухвали, а їх є 16, то ці будинки ремонтуються 100% за кошти місцевого бюджету. У інших випадках капітальний ремонт елементів будинків проводиться у такому відсотковому відношенні — до 90% кошти з місцевого бюджету. Але я хочу акцентувати увагу — до 90%. Тобто може бути і менше, бо не менше 10% коштів мають бути від мешканців.
Також хочу відзначити, коли ми фінансуватимемо роботи у будинках, які підлягають ремонту, обов’язково має бути заключення проектної організації про те, що будинок потребує капітального і невідкладного ремонту. Тільки тоді іде співфінансування.
Щодо ремонту у будинках, які є пам’ятками архітектури, є пропозиція, щоб співфінансування становило 70/30. Тут 70% - це є кошти місцевого бюджету і 30% - мешканці.
Також ми співфінансуватимемо капітальні ремонти дахів. Ремонт дахів ми розділили на три групи:
- у будинках від 1 до 3 поверхів співфінансування становитиме 90/10%;
- у будинках від 4 до 5 поверхів співфінансування становитиме там 85%/15%;
- у будинках вище 5 поверхів співфінансування становитиме 70/30%", — розповіла Ірина Маруняк, директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР.
За її словами, у цій ухвалі, яка затверджує Програму співфінансування ремонту у житлових будинках, зазначено також внесення змін до ухвали сесії 2017 року щодо модернізації та капітального ремонту ліфтів.
«Щодо співфінансування ремонту ліфтів, то був відсоток 70/30. Зараз ми проводимо модернізацію і капітальний ремонт ліфтів і це є дороговартісна робота. Модернізація ліфта коштує півтора мільйона. Однак ми хочемо, щоб ця програма працювала і була дієвою, розуміємо навантаження на мешканців, тому пропонуємо внести зміни і передбачити співфінансування ремонту ліфтів у розмірі 90/10%. Тобто 10% оплачують мешканці, а 90%- з бюджету», — додала Ірина Маруняк.
Як відзначила посадовець, у Програмі підтримки співвласників багатоквартирних будинків, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, що списані з балансу Львівських комунальних підприємств, у проведенні невідкладного ремонту, капітального ремонту, реконструкції, ремонтно-реставраційних робіт спільного майна у багатоквартирних будинках у м. Львові на 2019−2020 роки зазначено, яким чином буде прораховуватися ремонт інженерних мереж — це водопровідна, каналізаційна мережа, ремонт внутрішньобудинкової електромережі та ін.
«Тобто, орган місцевого самоврядування цією Програмою напрацював чіткий механізм і розрахунок кошті, у відсотковому відношенні, скільки мають внести мешканці, щоб взяти участь у співфінансуванні ремонтних робіт. Чітко виписані відсотки і враховані всі пропозиції і побажання, які були внесені працівниками нашої робочої групи. Окрім цього Програма опрацьована на трьох профільних депутатських комісіях», — наголосила Ірина Мауняк.
Ухвалу прийнято з доповненнями.