Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство  |  Війна з Росією

У Мінреінтеграції готують духовенство для звільнених територій

Уже зараз варто завчасно готувати кадровий резерв духовенства для здійснення релігійної діяльності на звільнених територіях. А також – забезпечити духовенству рівний доступ до засобів масової інформації.
Фото: 103 бригада ТрО

Про це йшлося під час наради, присвяченій духовній реінтеграції на звільнених територіях України, пише Мінреінтеграції. 

Віцепрем’єр-міністерка Ірини Верещук наголосила, що у період воєнних випробувань релігійні питання є дуже чутливими й водночас важливими для держави. Адже зараз Україна веде боротьбу не лише за свої території, а й за серця та думки людей. Саме тому варто завчасно готувати кадровий резерв духовенства для здійснення релігійної діяльності на звільнених територіях. А також – забезпечити духовенству рівний доступ до засобів масової інформації, кажуть у відомстві.

Також представники центральних органів виконавчої влади та Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій говорили й про стан церковного майна на тимчасово окупованих територіях, яке було захоплено агресором. Представники влади запевнили духовенство, що після деокупації церковне майно обов’язково буде повернуто первинним законним власникам.

Також актуальним є питання ведення реєстру церков та церковного майна на деокупованих та тимчасово окупованих територіях. Очільникам єпархій було запропоновано підготувати список пошкодженого і зруйнованого церковного майна.

«Це дасть можливість провести звірку з відповідним реєстром, який веде Мінкульт, оцінити масштаби збитків, завданих російською агресією, та розпочати пошук донорів для відновлення церковних і культових споруд на ДОТ», – додала віцепрем’єрка.

Окрім того, було запропоновано створити постійну робочу групу з представників центральних органів влади та релігійних організацій. Цей орган має забезпечити координацію на рівні обласних військових адміністрацій та країни загалом у питаннях духовної реінтеграції на звільнених територіях.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ