Слухай онлайн
Cуспільство

У МВС розповіли, якою зброєю сьогодні дозволено володіти українцям

Геращенко назвав число одиниць легальної зброї, яка знаходиться на руках в українців. Легальної зброї в Україні - мільйон одиниць.

Сьогодні кожен громадянин України має право придбати вогнепальну зброю для захисту свого будинку, розповів заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко. Про це він сказав в ефірі каналу "Україна 24", повідомляє УНІАН.

За його словами, в кінці 2019 року було прийнято закон, який забороняє виділення нагородної зброї всім, крім діючих співробітників поліції та військових.

"Тепер це тільки нагорода для тих, хто заслужив її, хто носить погони. З 1 січня не нагороджується ніхто крім тих, хто в погонах", - запевнив Геращенко.

Він уточнив, що зброя, яка стріляє одиночними пострілами, дозволена законодавством.

"Якщо ви зараз заїдете в будь-який магазин зброї - побачите гвинтівки, в тому числі калібру 12,7, які стріляють одиночними патронами, якими можна пробити БТР. Юридично вони мають статус мисливської зброї або спортивного. Тому, якщо ви дуже хочете мати зброю і вам є 21 рік, то можете поїхати купити собі гладкоствольну рушницю - вона коштує лише кілька тисяч гривень. Якщо хочете більш серйозну і вам є 25 - можете купити нарізний карабін, який може стріляти на сотні метрів", - розповів він.

За оцінками МВС, в Україні сьогодні на руках легально перебуває близько мільйона одиниць зброї.

"У нас забороняється тільки короткоствол, крім нагородної або у тих, хто носить її по роду занять, і автоматична. Кожен, хто хоче, може купити зброю і захищати свій будинок", - додав Геращенко.

За оцінками Голови Української асоціації власників зброї Георгія Учайкіна, в Україні кількість неврахованої вогнепальної зброї на руках у населення перевищує 4,5 млн одиниць.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ