Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

У Нагуєвичах відбувся інтеграційний захід "Скарби культури для всіх людей"

Фото Львівська ОДА
Фото Львівська ОДА
Фото Львівська ОДА
Фото Львівська ОДА
Фото Львівська ОДА
Фото Львівська ОДА
1/3
У Державному історико-культурному заповіднику "Нагуєвичі" відбувся інтеграційний захід "Скарби культури для всіх людей". Про це повідомили 27 липня Гал-інфо у пресслужбі ЛОДА.

Цей проєкт – один з переможців цьогорічного конкурсу мистецьких проєктів серед громадських організацій Львівщини, який отримав фінансову підтримку з обласного бюджету. Захід організувала ГО "Дрогобицьке добровільне товариство захисту дітей та молоді з інвалідністю "Надія»".

Ось вже 30 років товариство "Надія" проводить просвітницьку інклюзивну кампанію та створює ряд мистецьких заходів, учасниками яких є творчі діти та молодь з інвалідністю, що власним прикладом демонструють успіхи в мистецтві.

Так, 23 липня у Державному історико-культурному заповіднику "Нагуєвичі" відбувся інтеграційний захід "Скарби культури для всіх людей".

Захід націлений на адаптацію музейного простору та екскурсійної діяльності для інклюзивних завдань суспільного розвитку через культурну спадщину.

Відтак, близько 40 учасників з особливими потребами мали змогу не тільки ознайомитися із музейними експонатами архіву Івана Франка, але й взяти участь у різноманітних заходах, передбачених у проєкті. Зокрема, відбулися театралізована екскурсія по заповідному художньо-меморіальному комплексу "Стежками Івана Франка", екскурсія давнім фіакром територією заповідника та селом Нагуєвичі, майстер-класи з вокалу та хореографії. Завершився захід вечірньою ватрою та етно-частуваннями.

"Діти та молодь з інвалідністю, які потребують постійного стороннього супроводу, теж мають право знати, бачити те, що є доступним для кожного бажаючого доторкнутись до цієї культурної спадщини. Тому даний проєкт – це чудова можливість це зробити",- розповідає керівник ГО «ДДТЗДІ "Надія" Ірина Дзюрах.

"Комфорт та можливості реалізації потреб людей з інвалідністю – це не приватна проблема, а суспільна. І вона завжди на часі. Дуже тішить, що є стільки небайдужих людей і організацій, які забезпечують гідні умови для розвитку таких людей і через їх проєкти, люди з інвалідністю можуть самостверджуватися, навчатися, розширювати своє коло спілкування та інтегруватися у суспільство", - зазначила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА Ірина Гаврилюк.

Учасники проєкту – художня та креативна спільноти, педагоги, фахівці, представники громадського сектору, які опікуються розвитком інклюзивного суспільства в регіоні та Україні.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ