Слухай онлайн
Cуспільство

У парку Стрия спорудять катедральний храм

Відповідно до рішення сесії Стрийської міської ради Єпархіальному управлінню Стрийської єпархії УГКЦ відведена і передана в оренду на три роки земельна ділянка загальною прощею один гектар під будівництво катедрального храму. Про це «Гал-info» повідомив прес-секретар Стрийської єпархії УГКЦ о. Павло Худ.
Головний храм Стрийської єпархії постане у Стрию на куті вулиць Шевченка та Нижанківського. Кафедральний храм висотою 45 метрів вміщатиме близько 800 вірних. Він буде збудований на честь апостола Якова, покровителя Стрия і Стрийської єпархії. Проект храму розробив київський архітектор Андрій Фейдаш.  
Відповідно до розробленої архітектурної пропозиції, катедральний комплекс, окрім храму, також включатиме пасторальний центр. До його складу входитиме центр душпастирства родин, психологічна порадня для молодих подруж тощо.  
До складу катедрального комплексу також входитиме музей речей сакрального і богослужбового вжитку, віднайдених у парафіях Стрийської єпархії. Уже зараз зібрано чисельну колекцію старовинних ікон, давні літургійні та метрикальні книги.  
З 1780 року на території, відведеній під будівництво храму, був міський християнський цвинтар, який в повоєнний час був зруйнований для облаштування парку.
Через це спорудження храму на території колишнього цвинтаря є одним з найвагоміших аргументів. У такий спосіб буде дотримано древній християнський звичай пошанування місць поховання предків.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ