Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

У Полтаві визначилися з проєктом пам’ятнику Симону Петлюрі.

У вівторок, 1 червня, у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відбулося друге засідання журі Відкритого архітектурного конкурсу на спорудження в Полтаві пам’ятника українському державному, військовому та політичному діячу, Голові Директорії, Головному отаману військ Української Народної Республіки Симону Петлюрі.

Про це інформує Центральний.

Переможцем Відкритого архітектурного конкурсу на спорудження в Полтаві пам’ятника Симону Петлюрі став відомий український скульптор, член Національної спілки художників України, академік Національної академії мистецтв України, Заслужений та народний художник України Анатолій Васильович Кущ.

У його творчому доробку — десятки пам’ятників і монументально-декоративних композицій як в Україні, так і за кордоном. Зокрема, Архангелу Михаїлу на Майдані Незалежності, «Пилипу Орлику» у Києві. Він — один з авторів столичного Монументу Незалежності України.

Понад три години знадобилося членам журі, аби обрати цю проєктну пропозицію. Як описує її автор: для більшості глядачів скульптура Симона Петлюри розкриватиметься з півночі, від вулиці Соборності, і матиме вигляд силуету в контражурі. Його представлять у генеральському вбранні: френчі, галіфе, чоботах, портупеї. Лівою рукою він спиратиметься на край столу з документами і картами, а лівою тримає ефес шаблі. Скульптура виконується в бронзі, висотою три метри і встановлюється на гранітному постаменті.

Саме цей проєкт пам’ятника ще на першому ознайомчому засіданні вподобав відомий полтавський митець Юрій Самойленко.

Юрій Самойленко, заслужений діяч мистецтв України, доцент кафедри образотворчого мистецтва ПНПУ сказав:

"Відчувається, що автор досвідчений в монументальній скульптурі, і це дуже важливо. Скульптура несе таку напругу, внутрішня така напруга цієї постаті, і уміння поєднати деталі з загальним сприйняттям — оце те, що і є переконливим моментом, і одностайність журі говорить про те, що цей проект заслуговує на втілення в роботі, і ця площа отримала прекрасний пам’ятник".

Ще перед початком засідання журі саме до цього макету підвів нас і начальник Управління наукового забезпечення політики національної пам’яті УІНП, кандидат історичних наук, член журі киянин Ярослав Файзулін.

Ярослав Файзулін, начальник Управління наукового забезпечення політики національної пам’яті УІНП, кандидат історичних наук, член журі м. Київ зазначив:

"Для мене особисто хотілося, щоб цей пам’ятник вшановував Петлюру в першу чергу як керівника Української держави і як людину, яка боролася за цю державу".

Тож всі 16 членів журі одноголосно проголосували за цей проект пам’ятника Симону Петлюрі. Його ще будуть доопрацьовувати, лунали пропозиції зробити вищим постамент, змінити запропонований герб на герб Кричевського, внести деякі корективи в однострій. Також фахівці ще визначатимуться власне з архітектурним плануванням, громадським простором площі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ