Слухай онлайн
Cуспільство

У Раді з'явилися чотири законопроекти про переведення годинників

У Верховній Раді зареєстровано чотири проекти постанови про уточнення порядку обчислення часу на території України, пише газета Коммерсантъ-Украина.

Авторами законопроектів виступили Тарас Чорновіл (депутатська група Реформи заради майбутнього), Вадим Колесніченко (Партія регіонів), Степан Давимука (БЮТ-Батьківщина) та Анатолій Семинога (позафракційний), повідомляє Кореспондент.

Вони пропонують скасувати прийняту 20 вересня постанову про скасування практики переходу на зимовий і літній час.

Це рішення вже викликало протест з боку депутатів Закарпатської та Івано-Франківського обласних рад, які заявили, що після скасування переходу на зимовий час світловий день для мешканців західних регіонів буде починатися о 9:00 ранку.Депутатів облрад підтримав і глава МНС Віктор Балога, який не відкидає, що постанову буде оскаржено в суді.

Крім скасування спірного рішення, у своїх постановах народні депутати пропонують різні варіанти обчислення часу. Так, Семинога закликає повернутися до колишньої практики переведення годинника на літній і зимовий час, Чорновіл і Колесніченко - ввести зимовий час і залишити його, а Давимука - встановити різний час початку роботи для людей, які проживають в різних регіонах України:наприклад, на сході 8: 00, у центрі 9:00, у західних областях - 10:00.

"На розгляд парламенту всі проекти постанов будуть виноситися разом, як альтернативні. Остаточне рішення прийме погоджувальна рада в понеділок. Але з ймовірністю в 90% можу припустити, що цього пленарного тижня буде прийнято мій проект або проект Колесніченка", - заявив Чорновіл.

Нагадаємо, 10 жовтня Закарпатська облрада звернулася до Верховної Ради із закликом скасувати постанову Про зміну порядку обчислення часу на території України і встановити в країні зимовий час.

Крім того, 14 жовтня депутати Ужгородської міськради ухвалили рішення, згідно з яким установам і підприємствам міста з 1листопада пропонується починати роботу на годину пізніше, ніж в цілому по Україні.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ