Як повідомили 12 серпня Гал-інфо у прес-службі ЛМР, у Львові встановлять пост моніторингу якості повітря в районі вулиці Пластової
Прилад для вимірювання забруднення повітря встановлять поблизу вул. Пластової у Львові. Договір щодо поставки та встановлення обладнання підписали сьогодні, 12 серпня, ЛКП ʺЗелене містоʺ та науково-виробниче підприємство Novus Cybernetic, яке перемогло у тендері.
Як розповів директор ЛКП ʺЗелене містоʺ Святослав Євтушенко, стаціонарний пост для моніторингу якості повітря встановлять у районі вулиці Пластової. Вартість обладнання та його встановлення — 1,3 млн грн.
ʺСьогодні у нас урочиста подія, ми підписуємо договір на газоаналізатор. Тобто на вул. Пластовій буде встановлений газовий аналізатор, який буде контролювати одразу у режимі онлайн, передавати на сайт інформацію про те, який у ту хвилину стан повітря на вул. Пластовій. Це робиться для того, щоб ми всі бачили, що відбувається із якістю повітря, а також, аби мешканці так само могли заходити та бачити, чи є проблеми із повітрям, чи немає на тій вулиці. Це, відповідно, контроль очисних споруд, підприємств, що там знаходяться, а також будівництва сміттєпереробного заводу, яке розпочинається на вул. Пластовій.
Обладнання поста моніторингу відповідатиме метрологічним вимогам і буде сертифікованим відповідно до законодавства. Також пост моніторингу буде обладнаний метрологічною станцією і здійснюватиме заміри таких речовин, як вуглець оксид (CO), азот діоксид (NO2), діоксид сірки (SO2), озон (O3), сірководень (H2S), аміак (NH3), азоту оксид (NO), РМ2, 5 та РМ10. Передбачається, що обладнання встановлять у жовтні. Також у режимі онлайн усі охочі зможуть відслідковувати якість повітря на нашому сайті, або ж іншому електронному ресурсіʺ, — зазначив Святослав Євтушенко, директор ЛКП ʺЗелене містоʺ.
У свою чергу генеральний директор компанії Novus Cybernetic Костянтин Флуєрар додав, що їх компанія має досвід встановлення такого роду приладів у низці міст України.
ʺУ Львові ми маємо встановити обладнання стаціонарного поста автоматизованої системи моніторингу атмосферного повітря. Зокрема, це газоаналізатор атмосферного повітря, вимірювач масової концентрації аерозольних часток — пилу, твердих часток тощо, метеорологічний комплекс Тропосфера та термошафа з модулем зв'язку.
Після впровадження цієї системи, встановлення шафи-моніторингу повітря, містяни зможуть спостерігати за показниками на сайті з моніторингу повітря у місті. Моніторинг відбуватиметься 24/7 у онлайн-форматіʺ, — пояснив Костянтин Флуєрар.
Наразі ж вирішується питання щодо місця розміщення посту моніторингу якості повітря. Відповідно до законодавства, таке обладнання має бути встановлене у кожному місті України за межами санітарно-захисних зон промислових об'єктів. Долучитися до обговорень щодо цього можуть усі охочі.
Нагадаємо, свого часу львів'янка Марія Щебет подала електронну петицію ʺПро встановлення приладу вимірювання забруднення повітря на вул. Пластовій, 13 з метою постійного відстежування шкідливого впливу на населенняʺ. Її звернення набрало потрібну кількість підписів. Так, у межах ухвали Львівської міської ради № 5906 від 21.11.2019 ЛКП ʺЗелене містоʺ провело закупівлю обладнання для облаштування відповідного поста.