Слухай онлайн
Cуспільство  |  Культура

У Ременеві на Львівщині археологи досліджують різночасове поселення

Археологи розпочали рятівні дослідження у селі Ременів, поблизу Львова. Фахівці НЦД «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України вивчать різночасове поселення Ременів-1, яке є пам’яткою археології місцевого значення з 2000 року, повідомила прес-служба РАС.

Пам’ятку ще у 1970-х роках виявив відомий дослідник Микола Пелещишин.

«Роботи проведемо на частині поселення, яке потрапляє у зону будівництва нового житлового кварталу. Це відоме в літературі багатошарове поселення, тобто на одному місці маємо відразу кілька поселень, які існували в різні часи. Раніше там було виявлено житло ранньозалізного часу (І тис до н.е.), артефакти черняхівської культури (ІІІ-VI ст) та часів середньовіччя. Насиченість археологічного матеріалу на пам’ятці дуже велика. Під час експертизи 2008 року у шурфі археологи натрапили на добре збережені рештки давньоруського горну», - розповів директор НЦД «Рятівна археологічна служба» Олег Осаульчук.

Згідно з чинним українським законодавством, перед будівництвом на території пам’ятки археології потрібно провести розкопки і лише після цього розпочинати будівельні роботи. А на прилеглій до пам’ятки ділянці інвестор повинен забезпечити археологічний нагляд. На жаль, через те, що роботи розпочали без археологів, частину пам’ятки пошкодили. 

«Сподіваємось, що втрачено не багато, а найцікавіші відкриття попереду», - прокоментував Олег Осаульчук.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ