Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

У Самборі відкрили аптеку-музей

Напередодні в історико-краєзнавчому музеї «Бойківщина» у Самборі відкрили аптеку-музей «Під зіркою». В експозиції поєднано давню аптеку і хату знахаря.

Усі фото: ЛОР

Як повідомляє пресслужба ЛОР, у новій експозиції вдалось відтворити інтер’єр і умеблювання історичної «Аптеки під Зіркою».

Доповнює колекцію давніх інтер'єрів інсталяція на тему народної медицини Бойківщини. Нова експозиція буде постійною.

“Кожен аптекар намагався прикрасити свою аптеку. В музеї можна оглянути старовинні аптечні меблі й штангласи – місткості для ліків, – розповіла керівник музею Ольга Білас. – Ми також показуємо, як лікувалися бойки. Жителі гірських сіл, які відвідували знахарів і травників”.

“Аптека під Зіркою” – одна з найстаріших у Самборі. У 1906 році заклад заснував магістр фармації Ян Леп'янкевич.

“Коли ще в низці міст Європи не було аптек, у 1906 році у Самборі вже була «Аптека під Зіркою», – зазначив голова Західноукраїнської спілки музеїв, директор КЗ ЛОР "Історико-краєзнавчий музей" Ігор Тимець. – Те, що вдалося врятувати інтер’єр аптеки тих часів – це досягнення. Це те, що ми маємо зберегти для майбутніх поколінь і те, що сьогодні хочуть бачити туристи. Поруч є курортні Трускавець, Східниця, Моршин. Звідки можна приїхати й відвідати цікаву об'єктну експозицію. І це гарний підхід, коли поєднано давню аптеку і хату знахаря, коли є можливість спробувати бойківський чай і смачну випічку, а також дізнатися більше про історію міста і про історію цього закладу”.

Аптека “Під Зіркою" на вулиці Ягеллонській (тепер вулиця Сагайдачного, 5) у центрі Самбора працювала з 1906 до 2020 року. З початку заснування – в частині будинку була аптека, в іншій – мешкав аптекар з родиною. Аптечні шафи та вітрини виготовлені з дуба, сосни та ясена, а фурнітура – з гірського кришталю. Ліки у старовинній аптеці зберігались в скляних та керамічних місткості–штангласах.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ