Слухай онлайн
Економіка

У жовтні державний бюджет виконано на 110%, - Шмигаль

У жовтні державний бюджет виконано на 110%. Про це у Фейсбуці повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
Фото ілюстративне. Олена Ляхович, Гал-інфо

"275 народних депутатів підтримали в першому читанні Урядовий проєкт бюджету можливостей. На наступний рік ми пропонуємо рекордні видатки на освіту, медицину, соціальну підтримку населення, а також на розвиток промисловості та МСБ. Ось лише деякі із основних програм:

▪️ підвищення зарплат вчителям та медикам майже на 30%.
▪️ рекордна сума на медицину — 156 млрд грн, що на 27,5 млрд грн більше, ніж у 2020 році;
▪️ рекордні видатки на освіту в 2021 році — 174 млрд грн. Це на 34 млрд більше, ніж у 2020 році;
▪️ зростання мінімальної зарплати з 1 січня до 6000 грн і з 1 липня до 6500 грн.
▪️ планується ремонт рекордної кількості доріг — майже 7 тисяч кілометрів. Фінансування програми

Президента "Велике будівництво" зросте на 16% та складе майже 150 млрд грн;

▪️ на програми кредитування для малого та середнього бізнесу — 12 млрд грн.
▪️ на програму підтримки машинобудування та оновлення залізничного складу — 4 млрд грн.

Разом із бюджетом на цьому тижня Уряд представив Економічний аудит країни. За підрахунками економістів та аналітиків, Україна не використала 1 трлн доларів свого потенціалу. Це земля, надра, людський капітал, торгівля, інвестиції та багато іншого. Економічний аудит — це не про критику попередників. Аудит — це про чесну розмову. Що в нас є, чого немає, чому ми сьогодні живемо так, як живемо. На основі цього буде представлена Урядова стратегія економічного розвитку до 2030 року. По кожному сектору буде представлено вагомий аналітичний документ, реалізація якого дозволить в повній мірі використати потенціал кожної галузі.

Другий місяць поспіль спостерігається відновлення експорту. Попри світову економічну кризу, експорт українських товарів у жовтні зріс на 1,3% та склав 4,6 млрд доларів. Найбільше зростання експорту цього року спостерігається в КНР — на 88%, або на 2,6 млрд доларів. Підтримка експорту та створення ефективних торговельних представництв за кордоном — це два важливі кроки у повноцінному використанні торговельного потенціалу України.

У жовтні державний бюджет виконано на 110%. Завдяки боротьби зі схемами, податкова служба перевиконала індикатив надходжень на 42%. Загалом за 10 місяців цього року бюджет виконано на 99%. При цьому, коли наш Уряд прийшов у березні, то виконання бюджету за 3 місяці було на рівні 88%. Найближчим часом Уряд сконцентрує увагу на повноцінній європейській реформі митниці. Нове керівництво ДМС має докорінно змінити ситуацію та впровадити ті важливі євроінтеграційні рішення, які прийняв Уряд в останні пів року.

Окремо хотів подякувати нашим партнерам зі Світового банку. Сьогодні Президент Володимир Зеленський анонсував домовленості щодо виділення 100 млн доларів на відновлення економіки підконтрольної частини Донбасу. Це важливі кошти для того, аби створити додаткові можливості для малого та середнього бізнесу, збільшити кількість робочих місць та добробут жителів регіону", - написав Денис Шмигаль.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ