Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство  |  Культура

У жовтні «Золоту Розу» звільнять від паркану

Паркан, який обгороджує синагогу «Золота Роза», планують забрати наприкінці жовтня. Про це сьогодні, 27 липня, повідомила начальник управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко.
Фото - Фотографії старого Львова

З 27 липня  розпочинаються консерваційні роботи на історичній пам’ятці Львова синагозі «Золота Роза».

«Зараз вона є закрита таким огидним парканом. Туристи, яким проводять екскурсії і розповідають про синагогу, не можуть побачити її через  нього», - розповіла Лілія Онищенко.

«Цього року ми нарешті приступаємо до консервації цієї синагоги за кошти міського бюджету, робимо проект консервації з Інститутом археології НАНУ, а також з фірмою ВАТ «Львівреставрація», - додала вона.

За словами Лілії Онищенко кардинальних змін синагоги не планується.  Будуть укріплені залишкові стіни – вони страшенно перезволожені, не покриті і на них ростуть дерева. Також буде укріплено цегляну кладку, замінено підлогу. «Консерваційні роботи завершать до кінця жовтня, і цей обридлий паркан можна буде забрати», - розповіла вона.

Ярослав Пащак, керівник ВАТ «Львівреставрація» додав, що на об’єкті старий дах, згідно з проектом, демонтують. Також будуть покладені  плити з пісковику з  гідроізоляційним розчином. «Весь асфальт, який тут є,  буде знятий, понижений до первісного рівня і буду покладені плити з пісковику на проектний рівень. Зроблено буде також водовідведення дощових вод і замінена каналізація», - розповів він.

Довідка.

Синагога «Золота Роза» була знищена в 1943 році. З того часу збереглася тільки її північно-західна стіна  - інші стіни були зруйновані. Зберігся також основний вхід в синагогу. Консерваційні роботи проводились тут і в 70-х роках – результати цієї консервації ми спостерігаємо нині. На консерваційні роботи виділено кошти з міського бюджету, загальна сума яких складає 800 тисяч гривень. Від загальної суми на виконання робіт виділено 600 тисяч, решта суми піде на авторський та технічний нагляд, експертизу проекту та археологію.

 

 
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ