Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика  |  Економіка  |  Війна з Росією

Україна конфіскувала мільярдні активи компанії, пов’язаної з рф

На підставі ухвал суду ДБР у червні 2023 року арештувало ці кошти

Фото: Depositphotos

За матеріалами провадження ДБР у дохід держави передано мільярдні активи компанії «SIA ROYAL PAY EUROPE», пов’язаної з рф.

Про це ДБР повідомляє в телеграмі.

Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Міністерства юстиції про застосування санкції у виді стягнення активів в дохід держави. Рішення ухвалене за матеріалами кримінального провадження ДБР.  У дохід держави стягнуто цінні папери та кошти на загальну суму понад 1,8 млрд грн.

Під час розслідування працівники ДБР спільно з СБУ,  представниками Міністерства юстиції України, Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, Державної служби фінансового моніторингу України та Національного банку України встановили звʼязок компанії «SIA ROYAL PAY EUROPE» із російським букмекером «1xBet», представленого в Україні ТОВ «ТВОЯ БЕТТІНГОВА КОМПАНІЯ», та іншими компаніями й особами, дії яких вчинені на шкоду національним інтересам та національній безпеці нашої держави в умовах запровадженого правового режиму воєнного стану.

Наразі Указом Президента України уведено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» до юридичної особи-нерезидента «SIA ROYAL PAY EUROPE» строком 5 років.

У свою чергу, до ТОВ «ТВОЯ БЕТТІНГОВА КОМПАНІЯ» Указом Президента України та рішенням Ради національної безпеки і оборони запроваджено санкції строком 50 років.

Співробітники ДБР за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора здійснюють досудове розслідування у межах відповідного кримінального провадження за ч. 4 ст. 110-2 (Фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України), ч. 4, 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 2 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем), ч. 2 ст. 364-1 (Зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми) Кримінального кодексу України.

ДБР спільно з іншими державними органами підтвердило, що на українських банківських рахунках «SIA ROYAL PAY EUROPE» знаходяться кошти, пов’язані з російським бізнесом та капіталом, на загальну суму понад 1,8 мільярда у гривневому еквіваленті без відповідного підтвердження джерел їхнього походження.

На підставі ухвал суду ДБР у червні 2023 року арештувало ці кошти та здійснило їх передачу в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів разом із наданням значного масиву доказів та зверненням Міністерства юстиції з позовом про стягнення активів «SIA ROYAL PAY EUROPE» у дохід держави відповідно до норм Закону України «Про санкції».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ