Слухай онлайн
Економіка

Україна має значні нерозвідані запаси нафти і газу, - вчені

Нерозвідані вуглеводневі ресурси у нафтогазоносних регіонах України, за найоборежнішими прогнозами, становлять понад 5 мільярдів тонн умовного палива, а запаси нетрадиційних видів вуглеводнів - узагалі колосальні.

Це підтверджується дослідженнями українських вчених, пише Укрінформ з посиланням на DT.UA.

"Вчені нашого університету разом із фахівцями НАНУ провели ґрунтовну роботу з оцінки ресурсної бази. За найобережнішими висновками, нерозвідані традиційні вуглеводневі ресурси у східному, західному та південному нафтогазоносних регіонах України становлять понад 5 млрд т умовного палива, а це удвічі більше за накопичений видобуток. Є ще колосальні запаси нетрадиційних видів вуглеводнів — сланцевого газу і нафти, метану вугільних родовищ, газогідратів Чорного моря", — зазначив проректор із науково-педагогічної роботи Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу д. г. н. Сергій Куровець.

За його словами, сьогодні найбільшу перспективу для освоєння мають глибокі горизонти Східного нафтогазоносного регіону. На Мачухському родовищі з глибини 7 тис. м отримано приплив газу з добовим дебітом у 1,2 млн куб. м. Крім того, науковці дослідили нафтогазоперспективні території західноукраїнського регіону.

"Поляки вже добре розвідали свою частину Карпат. Час братися до геологорозвідки українським компаніям", - констатує науковець.

Як зазначається у статті, перші розвідані в Україні великі родовища і справді виснажені - у 1970-ті рр. український газ, річний видобуток якого становив майже 70 млрд куб. м, прямував до Європи та Росії. Проте наша держава й досі залишається країною, багатою на нафту і газ.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");