Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка

Україна та Швейцарія налагоджують співпрацю у сфері енергетики

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук у складі офіційної делегації України до Швейцарії взяв участь в обговоренні нових економічних можливостей партнерства двох країн, у т. ч. у сфері енергоефективності, ʺзеленоїʺ енергетики та енергетичної утилізації сміття.

Двосторонні перемовини відбулися під час таких заходів:

- круглий стіл ʺУкраїна 2019: нові економічні горизонти, нові можливості для бізнесуʺ у м. Цюрих;

- 12-те засідання Українсько-швейцарського Спільного Комітету в м. Берн.

Партнерство двох країн – перспективне, адже економіка Швейцарії – одна із найпотужніших у світі.

Також Швейцарія має певні здобутки у ʺчистійʺ енергетиці. Зокрема, вже у 2016 р. частка ʺзеленоїʺ енергії у первинному постачанні країни склала 22%, а ціль до 2020 р. - 24%.

Крім цього, Швейцарія планує тримати курс до низьковуглецевого розвитку, підвищуючи енергоефективність та збільшуючи використання ʺзеленихʺ джерел енергії.

Як повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, в Україні також створено сприятливе законодавство та ринкові умови для розвитку ʺзеленоїʺ енергетики та сфери енергоефективності. Як результат, за останні 5 років у зазначені сфери залучено понад 2,7 млрд євро інвестицій.

Важливо, що Швейцарія вже співпрацює із Україною, зокрема, у біоенергетичних проектах.

Наприклад, у 2016 р. у Вінниці за підтримки Державного секретаріату з економічних питань Швейцарії (SECO) встановлено котельню потужністю 5,2 МВт на трісці. Інвестиції SECO склали близько 2,5 млн євро, а це приблизно 70% від загальної суми проекту. На котельні працюють котли швейцарського виробництва. У результаті котельня забезпечує теплом і гарячою водою цілий мікрорайон міста. Потенціал заміщення газу – близько 2,2 млн м3 у рік.

Інший проект щодо встановлення когенераційної установки на трісці потужністю 1,2 МВт електричної енергії та 7,1 МВт теплової енергії впроваджується Житомирською міською радою спільно із SECO.

Загалом сторони домовилися налагодити тісну співпрацю із профільними відомствами Швейцарії у питаннях енергоефективності та відновлюваної енергетики.

Крім цього, планується опрацювати можливості для реалізації спільних із Швейцарією проектів у таких затребуваних напрямах в Україні:

- введення нових потужностей відновлюваної електроенергетики;

- встановлення твердопаливних котелень, біоТЕЦ;

- реалізація енергосервісних проектів у бюджетній сфері;

- впровадження проектів з енергоефективності у промисловості;

- будівництво заводів із виробництва енергії із сміття.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ