Цьогоріч до каталогу книжкових рекомендацій в галузі міжнародної дитячої та юнацької літератури «Білі круки 2017» («WhiteRavens 2017») увійшло 200 назв книг 38 мовами з 56 країн світу. Серед них – україномовна книга «Сузір’я Курки» Софії Андрухович та Мар`яни Прохасько, що побачила світ в 2016 році у «Видавництві Старого Лева».
Книга розповідає зворушливу історію про пригоди бабусі Марії та курки Марічки, їхню мандрівку до темного лісу, подолання власних страхів та знайомство з новими друзями. Казку написала власне Софія, а ілюстрації в колажній техніці створила Мар’яна, використавши фото Олени Субач. Героями казки стали мешканці славного села Криворівня (Івано-Франківщина), де півстоліття тому Сергій Параджанов знімав свої «Тіні забутих предків».
Щороку під час Франкфуртського книжкового ярмарку журі оголошує найкращі дитячі книжки з усіх країн світу, що увійшли до каталогу «Білі круки» і які рекомендують до читання дітям і підліткам по всій планеті. Книги надсилають до Міжнародної Молодіжної Бібліотеки в Мюнхені (International Youth Library), де з них формують перелік кращих за критеріями літературного стилю, дизайну, універсальності теми, новаторства тощо.
Друковану версію каталогу представили 12 жовтня під час книжкового ярмарку у Франкфурті. Всі 200 видань, серед яких і «Сузір’я Курки», можна буде також побачити під час Болонського міжнародного ярмарку дитячої книги у 2018 році на стенді Міжнародної молодіжної бібліотеки в залі 29. «Приємно, що цього року наша книжка знову опинилася у каталозі найкращих дитячих книжок світу «Білі круки», - зауважила Мар'яна Савка, головний редактор «Видавництва Старого Лева». - «Сузір’я Курки» Софії Андрухович та Мар’яни Прохасько - особлива, тепла і дуже новаторська книжка. Вона не могла бути непоміченою в очах міжнародних експертів. Бо те, чим займається Катя Вібе та Міжнародна молодіжна бібліотека в Мюнхені (InternationaleJungendbibliotek) – це дуже фахова оцінка дитячого книжкового ринку на рівні сильних ідей».
Нагадаємо, що у 2012 році до каталогу «Білі круки» увійшла книга «Казка про Старого Лева» Мар’яни Савки, у 2014-му – видання «Хто зробить сніг» Тараса Прохаська і Мар`яни Прохасько, у 2015-му – книга «Війна, що змінила Рондо» Романи Романишин та Андрія Лесіва (творча майстерня «Аґрафка»), а у 2016 році журі відзначило книгу Катерини Міхаліциної «Хто росте у парку» з ілюстраціями Оксани Були.